Primera División, 21. kolo, 06.02.2010, 22:00 h
Real Madrid 3:0 Espanyol
Espanyol

Real drži korak s Barcelonom

Marin Pintur • nedjelja, 07.02.2010.

Nakon što je Barcelona obavila zadatak i došla do pobjede protiv Getafea, isto je pošlo za nogama i igračima Reala protiv Espanyola. Galacticosi su bez većih problema svladali goste iz Barcelone i zadržali maksimalan učinak ove sezone na Bernabeuu.

Jedanaest utakmica ove sezone na domaćem terenu, jedanaest pobjeda. Učinak je to Pellegrinijevog Reala u Primeri. Ipak, još uvijek za Barcelonom zaostaju pet bodova. Bez Cristiana Ronalda, u momčadi je od prve minute zaigrao legenda madridske momčadi Raul. Nije moglo bolje početi za domaćina jer je već peta minuta donijela pogodak za vodstvo. Nakon centaršuta Granera, najviši je u skoku bio Sergio Ramos i Real je poveo.

Espanyol nije bio neopasan protivnik, dobro su se otvarali u kontre, međutim uvijek im je nedostajalo zadnje točno dodavanje za dolazak u priliku za postizanje pogotka. Ipak, Real je bio puno opasniji i konkretniji. Nakon što je odlično obranio nekoliko udaraca, vratar gostiju Kameni je u 30. minuti morao potpisati kapitulaciju. Glavom je pucao Raul, Kameni je kratko odbio, ali na pravome se mjestu našao Kaka i pospremio loptu u praznu mrežu. Kamerunski je vratar bio glavni akter 42. minute kad je obranio čak tri teška udarca Realovih igrača. Prijetili su redom Granero, Raul i Benzema, ali neuspješno.

Vezane vijesti

U drugome su dijelu Pellegrinijevi igrači ubacili u nižu brzinu. Jednu je dobru priliku imao Espanyol, a na strani domaćih, Kaka je pogodio vratnicu u 59. minuti. Kada se činilo da će završiti 2:0, u posljednjoj minuti dvoboja Higuain, koji je zamijenio Benzemu je postigao vrlo lijepi pogodak. Van der Vaart ga je odlično uposlio, a Argentinac je jednim potezom izbacio svog čuvara i zaobišao Kamenog za konačnih 3:0.

• Obrisan korisnik07.02.2010. u 09:47
    Iako ne volim baš Real, drago mi je da igra Raul. Nije Real Ronaldo, Kaka i Benzema, nego Casillas, Raul i Guti. Kao što Barca nisu Henry i Ibrahimovic...
  • Mihalj07.02.2010. u 02:21
    dok god ovi šminkeri moraju pratit barcu dobro je..
    Mihalj
  • Obrisan korisnik07.02.2010. u 01:00
    reći da je higuainov gol samo "vrlo lijep" je vrijeđanje. u rangu je njegovog protiv zaragoze. majstorija