Mallorca nastavila niz, preokret Athletica

Marin Pintur • nedjelja, 07.02.2010.

Vrlo je uzbudljivo bilo nedjeljno nogometno popodne u Španjolskoj. Na kraju balade domaće su momčadi bile mnogo upješnije dozvolivši svojim gostima osvajanje samo jednog boda. Mallorca je nastavila savršen niz na svome stadionu, dok je na dvoboju Almerie i Sportinga viđena prava kartonijada.

Mallorca doma postaje pravi zicer za kladitelje. U deset ovosezonskih utakmica na domaćem terenu, nogometaši Mallorce osvojili maksimalnih 30 bodova! Zahvaljujući tome, trenutno drže visoku četvrtu poziciju na ljestvici. Današnji protivnik Villarreal je dugo držao povoljan rezultat. Međutim, u 81. minuti pada odluka kada je pobjedonosni pogodak za Mallorcu postigao branič Nunesa.

Nova pobjeda Mallorce

Svašta je viđeno u dvoboju Almerie i Sporting Gijona za kojega je hrvatski reprezentativac Mate Bilić odigrao 58 minuta. Počelo je odlično za goste. U trinaestoj je minuti branič Almerie Chico rukom igrao u svojem kaznenom prostoru za što je kažnjen crvenim kartonom. Udarac s bijele točke je u pogodak pretvorio Diego Castro. No, samo dvije minute potom Almeria uspjeva izjednačiti. Crusat pogađa za 1:1.

Usprkos brojčanoj prednosti, Sporting nikako nije uspio doći do drugog pogotka. Kazna je stigla pri kraju prvog dijela. U 43. minuti iz slobodnog udarca za veliko slavlje domaćih pogađa Domingo Cisma. Prilike su se izmjenjivale na obje strane, da bi konačno rješenje stiglo u periodu od 80. do 83. minute. Prvo je zbog udaranja protivnika isključen napadač gostiju David Barral, da bi već u sljedećoj minuti Almeria došla do velike prednosti preko Guillhermea. Novi crveni karton za goste je stigao minutu poslije, isključen je Gregory.

Uzbudljivo je bilo i u Bilbau gdje je Athletic dočekao fenjeraša Xereza i već u drugoj minuti došao do prednosti, strijelac je bio Muniain. Ipak, Xerez se nije mislio predati i već je do poluvremena okrenuo rezultat. U desetoj je minuti izjednačio Moreno, a u 41. pogodak za vodstvo Xereza je postigao Bermejo. Međutim, u drugome dijelu na scenu stupa Fernando Llorente i dvama pogocima u 64. i 86. minuti donosi tri boda svojoj momčadi.

Golijada na San Mamesu

Tenerife na gostovanjima nikako ne može doći do pobjede. Ovaj put je poražen u Pamploni kod Osasune, a jedini zgoditak je postigao Aranda u 47. minuti. Malaga i Deportivo su podijelili bodove iako su gosti iz La Corune od 38. minute igrali s igračem manje.