Vedran Attias • nedjelja, 14.02.2010.

U utakmicama 22. kola Primere sve su oči u nedjelju bile uprte na Vicente Calderon, a Atletico Madrid i Barcelona su pokazali kako je pozornost bila itekako opravdana. Crveno-bijeli ponovno su se pokazali kobnima za Barcelonu koja ipak nije uspjela nadoknaditi brojne ozljede...

Neporaženi od Vicente Calderona do - Vicente Calderona. Tako bismo mogli opisati Barcelonu Josepa Guardiole koja je doživjela prvenstveni poraz u Madridu nakon gotovo godinu dana otkako je zadnji put poražena u ožujku 2009. godine i to na istome stadionu.

Kao da trener Barcelone nije imao dovoljno problema u sastavljanju momčadi zbog ozljeda, nova je zadesila njegovu momčad već u 4. minuti kada je Keita napustio igru, a Pedro ušao. Od prve minute činilo se kako postoji velika mogućnost da se prekine niz Andresa Iniesta koji nije izgubio 44 prvenstvene utakmice u nizu; rekord lige drži Emilio Butragueno sa 50.

Vezane vijesti

Barcelona se nije uspjela postaviti autoritativno na terenu, a nekarakteristična pogreška Xavija na sredini terena u devetoj minuti skupo je koštala Katalonce. Reyes je uzeo poklon, riješio se nekoliko igrača gostiju i fantastično u prazan prostor gurnuo Forlana koji je zabio za oduševljenje na Vicente Calderonu.

Sevilla jedva

Očekivano teško je Sevilla došla do bodova kod kuće protiv tvrde Osasune. Gosti su bili, u najmanju ruku, ravnopravan protivnik, no našli su se u zaostatku nakon 35 minuta kada je Luis Fabiano iskoristio dodavanje Capela i zabio. Gosti su često prijetili preko Camunasa i Pandianija, no Palop je sve obranio i Sevilla je s(p)retno došla do bodova.

Pogodak je dao krila domaćinima koji su nešto kasnije trebali voditi 2:0, no Aguero je pokušao dodati umjesto da je pucao jer se nalazio sam ispred Valdesa; dodavanje se nije pokazalo dobrim potezom i sjajna prilika je propala. Aguero nije zabio u 18. minuti, no zato jest Simao pet minuta kasnije.

Poraz Barcelona na Vicente Calderonu

Domaćini su izborili slododan udarac na 20-tak metara, Portugalac je naciljao i fantastično pogodio drugi kut za velikih 2:0. Tada su domaćini usporili, a Katalonci su preuzeli kontrolu utakmice i vrlo brzo došli do pogotka. Xavi je izveo korner u 27. minuti, Milito prenio loptu na drugu stranu gdje je potpuno sam bio Ibrahimović kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu.

Atletico se nakon primljenog pogotka povukao pa su gosti imali nekoliko pokušaja do odmora, no Gea je pohvatao pokušaje Messija i Ibrahimovića pa se odmor otišlo s prednošću domaćina. Kako je prvi dio završio isto se drugi nastavio, ali Barcelona, osim posjeda lopte, prave prilike u nastavku nije imala. Dapače, bliže konačnom udarcu su bili domaćini, no Aguerov pokušaj u 57. minuti odlično je obranio Valdes.

U ostalim utakmicama zanimljivo je bilo u Barceloni gdje je Espanyol golovima Verdua i Callejona dobio Deportivo koji je očito u padu forme. Kada smo već kod pada forme, neuspjeh u polufinalu Kupa Kralja očito je jako pogodio igrače Racinga pa nisu niti došli na utakmicu protiv Malage koja je iskoristila poklon i protutnjala Santanderom s uvjerljivih 3:0.

Almeria je pak vodila kod Getafea zahvaljujući Piattiju da bi domaćin okrenuo golovima Casquera i Soldado, no na kraju je svakome po bod osigurao Sorianov pogodak u 90. minuti.