Proradio duet Kaka/Ronaldo

Marin Pintur • subota, 13.02.2010.

U subotu su odigrana tri dvoboja 22. kola Primere. Real je dugo lomio otpor Xereza, da bi na krilima Ronalda slavio s 0:3. Sporting i Valencia su podijelili bodove, dok je vrlo burno bilo na susretu Villarreala i Athletica...

Cristiano Ronaldo se na najbolji mogući način vratio u momčad Reala nakon dvije propuštene utakmice zbog suspenzije. Postigavši dva pogotka na gostovanju u Xerezu, najzaslužniji je za vrlo vrijednu pobjedu Reala. Inače, ovaj će dvoboj možda i najviše pamtiti vratar gostiju Iker Casillas. On je upravo u Xerezu ubilježio 500. nastup u dresu Reala u Primeri.

Iako krajnji rezultat sugerira lak posao Pellegrinijevih pulena, sve do 64. minute je Real lomio domaćine, štoviše i Xerez je imao svoje prilike. U 64. minuti pogodak za vodstvo Reala je postigao Alvaro Arbeloa iskoristivši odličnu asistenciju Estebana Granera. Tada na scenu stupa Ronaldo. Asistent je ovoga puta bio Kaka, a Portugalac se odlično ubacio iz drugog plana i glavom povećao vodstvo svoje momčadi u 69. minuti. Dvije minute poslije opet akcija ubojitog dvojca Kaka/Ronaldo. Uloge su ostale iste, Kaka je uposlio Ronalda kojemu nije bilo teöko postići svoj drugi pogodak na utakmici.

"Najbitnije je da smo pobijedili i napravili dodatni pritisak na Barcelonu. Naravno, vrlo sam zadovoljan načinom na koji sam se vratio", izjavio je Cristiano Ronaldo poslije utakmice.

Mate Bilić je odigrao svih 90 minuta za Sporting protiv Valencije. Nakon četiri uzastopna poraza, Sporting je odlično startao u susret s Valencijom. Već u šestoj minuti došli su do vodstva zgoditkom Diega Castra. Nakon toga, Valencia je dominirala igrom i stvarala prilike. Međutim, vratar domaćih Colinas je imao odličnu večer, a Marchena je pogodio i vratnicu. Ipak, izjednačenje stiže u 76. minuti, strijelac za goste je bio Mata. U sudačkoj nadoknadi, naš je reprezentativac imao priliku donijieti pobjedu svojoj momčadi, ali je vratar Valencije Cesar bio uspješniji.

Villarreal i Athletic su na El Madrigalu odigrali vrlo dramatičnu i burnu utakmicu. Žuta podmornica je rano došla do vodstva. Joan Capdevila je opravdao reputaciju braniča koji postiže mnogo pogodaka, u petoj minuti je svojim petim pogotkom ove sezone doveo Villarreal u vodstvo. Bilbao je izjednačio 20 minuta poslije. Igor Gabilondo je postigao svoj prvi pogodak u sezoni za 1:1.

Kada se činilo da će se na odmor otići s neriješenim rezultatom, brazilski napadač Nilmar je zatresao mrežu gostiju za, kako će se pokazati, konačan rezultat. Malo je nedostajalo da Baski uzvrate na isti način, pogotkom u 89. minuti dvoboja. Tragičar je ispao Andoni Iraola propustivši realizirati kazneni udarac, a junak Villarreala je vratar Diego Lopez. U sudačkoj nadoknadi je došlo do sukoba među igračima, te su isključeni Diego Godin kod Villarreala i Martinez i Orbaiz kod Athletica.