Primera División, 23. kolo, 21.02.2010, 21:00 h
Real Madrid
Real Madrid 6:2 Villarreal
Villarreal

Marin Pintur • nedjelja, 21.02.2010.

Real Madrid je fenomenalnom predstavom razbio Villarreala napunivši im mrežu do vrha. Realovci su bili iznimno raspoloženi, zabili su čak šest pogodaka, a gosti s time čak i mogu biti zadovoljni...

Otvaranje utakmice nije bilo previše uzbudljivo. Sve do vodećeg pogotka Reala nije bilo niti poluprilika za postizanje zgoditaka. Pellegrinijevi puleni su do pogotka došli u 18. minuti pravim ”ronaldovskim” pogotkom. Sve je Cristiano Ronaldo učinio sam. Izborio je slobodan udarac na otprilike 25 metara od gola Villarreala kojeg je sam izveo i prekrasnim udarcem u suprotni gornji kut doveo svoju momčad u vodstvo. Vratar Lopez je bio nemoćan, a Portugalac je gol posvetio žrtvama poplava na svojoj Madeiri.

Već u sljedećem napadu prednost je povećana. Pomalo neoprezno, reklo bi se čak i slučajno je branič gostiju Marcano sapleo Higuaina u svom kaznenom prostoru, a sudac je odlučio pokazati na bijelu točku. Brazilac Kaka je bio siguran i u 20. minuti je Real imao veliku prednost od 2:0.

Žuta podmornica uspjeva smanjiti rezultat u 31. minuti. Još je jedan zgoditak postignut iz prekida. Ovog puta je Marcos Senna otprilike s iste udaljenosti kao i Ronaldo, izvrsno prebacio živi zid što je bilo neuhvatljivo za Casillasa. Do kraja prvog dijela prilike su za Real propuštali Kaka i Granero.

Drugo poluvrijeme je bilo vrlo uzbudljivo i bogato događajima. Nakon što je Mati propustio priliku za goste, Real je iz prekrasne akcije u tri poteza došao do trećeg pogotka. Sergio Ramos je uposlio Ronalda koji je iz prve odlično proigrao Higuaina u kaznenom prostoru gostiju. Argentinac nije mogao propustiti takvu priliku.

Odlično je Real igrao u tim trenucima, skoro svaki napad je bila prilika za gol, međutim neprecizni su bili Ronaldo i Marcelo. Tijekom najveće dominacije Reala, gosti su uspjeli smanjiti prednost. Brzo izvedenu kontru i neopreznu reakciju Realove obrane je iskoristio Nilmar u 67. minuti i vratio nadu svojim suigračima.

Ipak, bolja igra Reala je morala uroditi plodom. Već u 71. minuti, Real opet ima dva razlike. Marcelo je bio asistent za drugi pogodak Higuaina kojemu nije bilo teško s nekoliko metara ubaciti loptu u mrežu. Do kraja utakmice Real je uspio postići još čak dva pogotka. Prvo je u 79. minuti Kaka drugi put zatresao mrežu, da bi u 86. minuti Xabi Alonso iz ponovljenog pokušaja bio siguran iz kaznenog udarca.

Manuel Pellegrini će sigurno biti prezadovoljan današnjom izvedbom svojih nogometaša. Nakon poraza od Lyona, Galacticosi su se na najbolji mogući način odužili svojim navijačima. Real je igrao poletno, atraktivno i efikasno, pruživši tako najbolju moguću najavu za nastavak prvenstva i veliku borbu s Barcelonom za naslov prvaka.