Primera División, 23. kolo, 22.02.2010, 21:00 h
Valencia 2:1 Getafe
Getafe

Vedran Attias • ponedjeljak, 22.02.2010.

Valencia je u posljednjoj utakmci 23. kola Primere na svojem stadionu zahvaljujući Davidu Villi došla do tri boda protiv Getafea...

Igrači Getafea postali su pravi stručnjaci kako igrati dobro, a - izgubiti. Naime, nakon što su posljednjih nekoliko kola, a posebno u polufinalu Kupa Kralja protiv Seville, bili bolji, ali na kraju morali priznati poraz - na Mestalli su bili ravnopravan protivnik, no svejedno se kući vraćaju bez ičega.

Pred nešto više od 45.000 gledatelja na Mestalli Valencia se nije postavila na terenu kao domaćin; dapače, igralo se vrlo ujednačeno s tek ponekom intervencijom Cesara s jedne odnosno Codine s druge strane. U 24. minuti vidjeli smo prvu priliku koja je mogla najaviti što čeka goste kada je David Villa praktički iz ničega zaprijetio vratima Getafea.

Villa zabija za 1:0

Nedugo poslije pokušaja Ville, zaprijetio je Dominguez da bi šest minuta prije odmora - taj dvojac donio vodstvo. Dominguez je ubacio u sredinu, a Villa se našao na pravom mjestu i pospremio loptu u mrežu. Na početku nastavka Parejo je zaprijetio Valenciji, no već u 52. minuti Villa, na dodavanje Silve, lijepo zabija svoj drugi pogodak Getafeu (17. ove sezone) i zapravo osigurava Valenciji tri boda.

Drugi pogodak najboljeg igrača Valencije zaista je lijep

Obzirom da gledatelji na Mestalli nisu naviknuti gledati kako njihova momčad rutinski pobjeđuje, Alexis se pobrinuo kako tako ne bi bilo niti protiv Getafea. Prvo je Leon srušio Alexisa koji je pak odlučio kako neće ostati dužan te mu je samo par minuta kasnije "vratio", no pritom je zaboravio kako već ima žuti karton pa je Valencia posljednjih pola sata igrala s igračem manje.

Gosti su tada dodatno stisnuli što je rezultiralo pogotkom u 75. minuti. Dugo je trajao pritisak na obranu domaćih da bi na koncu Marchena vrlo loše reagirao, a Del Moral zabija za 2:1. Do kraja je bilo svega (izmjena, žutih kartona zbog odugovlačenja i prepirki), no - ne i pogodaka pa tako bodovi ostaju na Mestalli.