1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 27.02.2010, 15:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1500
Suci: Bebek (Rijeka), Mergeduš (Nova Gradiška), Žudetić (Pula)

Ante Jukić • subota, 27.02.2010.

Po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je Cibaliji sasvim dovoljan za pobjedu protiv Intera, u susretu 18. kola HNL-a odigranom danas u Vinkovcima. Nebesko-plavi nisu na startu jesenskog dijela prvenstva pružili neku nezaboravnu predstavu, no i takvi su bili preveliki zalogaj za goste iz Zaprešića...

Edin Husić
65'
20
Ivan Grgić
80'
25
Ivan Baraban
84'

Mario Grgurović
59'

Emmanuel Gamarra Fernandez
59'

Tomislav Živko
71'
Borimir Perković

Oko 1500 okupljenih gledatelja na stadionu uz Bosut gotovo da i nije moglo poželjeti ljepši početak proljetnog dijela sezone. Cibalia je na samom startu utakmice, u četvrtoj minuti, odigrala odličnu akciju, a istu je preciznim udarcem sa 17-18 metara okrunio Tomislav Jurić, na asistenciju Pavličića.

Na krilima vodećeg pogotka nebesko-plavi su nastavili pritiskati goste iz Zaprešića, koji su se već u 15. minuti mogli naći u praktički izgubljenoj situaciji. Ipak, zablistao je tada Matej Delač, obranivši jedanaesterac koji je samo nekoliko minuta ranije skrivio prekršajem nad Malčićem. Po drugi puta ove sezone neprecizan je s bijele točke bio Pavličić.

Nakon vrlo živahnog početka dvoboja, u nastavku prvog poluvremena tempo igre je bitno pao. Gosti su se, treba to reći, konačno uspjeli nametnuti, kombinatornom igrom bitno su otupili oštricu napada domaćina, no ni sami nisu s druge strane previše prijetili Antoloviću. Domaće navijače tek je u samoj završnici poluvremena uspio "preplašiti" Cavrić, čiji je slobodan udarac s 20-ak metara prošao vrlo blizu vratnice Antolovićevih vrata.

U stilu kojim je započela utakmicu, Cibalia je otvorila i drugo poluvrijeme. Igrala se 53. minuta kada je Josip Lukačević napravio pravi "dar-mar" po desnoj strani Interove obrane, na koji je nadovezao odličnu povratnu loptu za usamljenog Pavličića. Protiv prizemnog udarca domaćeg kapetana Delač nije imao ni najmanje šanse - Cibalia je povela 2:0.

Trener gostiju Borimir Perković učinio je tada sve što je bilo u njegovoj moći, u vrlo kratkom roku iskoristio je sve tri zamjene, no nije to donijelo nikakvog utjecaja na igru njegovih igrača, dojma smo da Zaprešićani ni sami nisu vjerovali kako mogu nadoknaditi dva gola zaostatka.

Cibalia, pak, nije srljala u napad pod svaku cijenu, strpljivom igrom rutinski je čuvala stečenu prednost i vrebala priliku za konačni udarac. Iako je nisu dočekali, Vinkovčani su na kraju bili i više nego zadovoljni s ovih 2:0, kojima su na najbolji mogući način otvorili proljetni dio sezone.