1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 27.02.2010, 15:00 h, Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja: 2000
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Hrvoje Menđušić (Vinkovci) i Mladen Lončar (Virovitica)

Ivana Jurica • subota, 27.02.2010.

U dalmatinskom derbiju na Šubićevcu, na otvaranju proljetnog dijela sezone, bliže pobjedi bili su Zadrani. Šibenčani su bili daleko od momčadi koja je u jesenskom dijelu sezone oduševljavala svojom igrom. Bijeli iz Zadra igrali su pametno, strpljivo, zgusnuto u sredini i prijetili su iz kontranapada. Santini ih je doveo u vodstvo, a u pretposljednjoj minuti prvog dijela rezultat je izjednačio Surać koji je pogodio vlastitu mrežu. Do kraja utakmice mreže su mirovale, završilo je 1:1, iako su opasnije prilike imali gosti.

Ivan Elez
46'
21
Ivan Božić.
59'
17
Antonio Jakoliš
72'
Ivan Ćurjurić
62'
10
Davor Piškor
79'
22
Antonio Mršić
90'
Dalibor Zebić

Na prvo uzbuđenje čekalo se do četvrte minute utakmice, kada je vratar gostiju Antonio Ježina igrao rukom izvan svog kaznenog prostora, doduše nenamjerno, ali sudac Danijel Trampus iz Osijeka nije se oglasio. Četiri minute kasnije ponovno je gostujući vratar u glavnoj ulozi: istrčavanjem je pokupio loptu ispred Zeca kojemu je odlično asistirao Vidić. U 17. minuti dobra akcija domaćih: Ademi je prošao desnom stranom, dao za Alispahića koji loše puca.

Gosti su do prednosti došli u 23. minuti utakmice. Sve je krenulo od napada Šibenčana kad je Zec zaustavljen evidentnim prekršajem, ali sudac Trampus ni ovoga puta nije svirao ništa. Zadrani su organizirali brzu kontru preko opasnog napadačkog dvojca. Terkeš je s desne strane ubacio u sredinu, Santini pogađa stativu, lopta mu se ponovno vraća, ali njegov udarac brani Blažević. No, lopta se ponovno odbija do napadača gostiju koji iz treće ipak pogađa za vodstvo svoje momčadi.

Dominirali su Zadrani u veznom redu, dok domaćini nikako nisu uspijevali uspostaviti svoju igru. Previše dodira, pogrešaka u dodavanjima, stajanje daleko od igrača, Modrima gotovo ništa nije polazilo za nogom. Ipak u 44. minuti ono što im je sreća oduzela u 23. minuti vratila je tada. Fuštar je zaustavljen prekršajem, slobodan udarac izveo je Alispahić, na prvoj stativi najviši je gostujući kapetan Surać koji pogađa vlastitu mrežu.

Nezadovoljan igrom Bloudeka domaći trener Karačić od 46. minute u igru je uveo i Eleza i donijelo je to malo živosti u igru Šibenika koji je imao inicijativu, veći posjed lopte, ali uzalud kad prilika pravih nije ni bilo. U 56. minuti sporna situacija na drugoj strani. U kaznenom prostoru Šibenika došlo je do kontakta Medvida i Marune, s tribina se činilo kako je domaći branič prekršajem zaustavio Zadranina, ali tako očito nije mislio osječki sudac. Samo minutu kasnije pokušava i Zec, ali Ježina je još jednom brži. U 65. minuti pokušava za goste Terkeš, ali preslab je to udarac da bi se savladao Blažević. četiri minute kasnije u prilici je bio Čurjurić koji je u nastavku ušao u igru, ali domaći vratar i ovoga puta nije imao problema.

76. minuta donijela je odličnu priliku za Šibenik. Alispahić je dodao Božiću koji umjesto da se sjuri prema golu i puca, traži Zeca na suprotnoj strani i prilika propada. Osam minuta prije kraja nova kontra Zadrana, ali lopta je bila malo previsoka za Terkeša. Krenuli su domaćini na kraju utakmice po gol za pobjedu, ali puno opasnije bilo je na suprotnoj strani. U drugoj minuti nadoknade Mršić je bio u dobroj prilici, ali požrtvovni Elez spasio je svoju momčad od većih neugodnosti.

Završilo je tako podjelom bodova čime zadovoljniji mogu biti gosti, iako su s obzirom na prikazano bili bliže pobjedi.