1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 27.02.2010, 15:00 h, Stadion Veruda, gledatelja: 2500
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Volf (Rijeka), Kezele (Rijeka)

Matej Milanović • subota, 27.02.2010.

Međimurje je na gostovanju u Puli došlo do zlata vrijednih bodova u borbi za opstanak. Gosti su slavili s 2:1 protiv Istre 1961 koja je većinu susreta igrala s igračem manje.

Kalilou Mohamed Traore
23'

Joško Kovač
58'
26
Nikola Melnjak
71'
7
Cicero Lima Pereira
78'
Srećko Bogdan

Susret Istre 1961 i Međimurja bio je od velike važnosti u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu. Gosti su najavljivali napadački pristup, dok su Puljani tvrdili da je u klubu napokon sve u redu i da se kreće u proljeće s optimizmom po osiguravanje mirnog opstanka. Ipak, stvari nisu krenule po planu Istrana koji su već nakon osam minuta vadili loptu iz mreže, nakon što je Marijan Vuka svladao domaćeg vratara.

Međimurje je nastavilo voditi konce igre nakon postignutog gola. Nakon 21 minute je Mathias Chago, najzvučnije pojačanje Istre, dobio drugi žuti karton. Puljanima je tako ostalo igrati 70 minuta s igračem manje u situaciji u kojoj su gosti dominirali te se činilo da bi gosti lagano mogli riješiti utakmicu.

No, domaći se nisu predali te je u 32. minuti jedno od ostalih pojačanja Puljana također ostavilo trag na utakmici, ali za razliku od Chaga pozitivan trag. Naime, Boško Stupić je postigao svoj prvijenac u dresu Istre i izjednačio na 1:1. Nakon izjednačenja domaći su preuzeli inicijativu usprkos tome što je Međimurje imalo brojčanu prednost.

Nažalost po domaće, nisu iskoristili taj period dominacije krajem prvog i početkom drugog poluvremena te je u 52. minuti Bojan Golubović dobrom reakcijom pred protivničkim golom ponovno doveo goste u vodstvo. Do kraja utakmice Međimurje je uglavnom stvaralo igru, a domaći su pokušavali izjednačiti udarcima iz daljine koji nisu urodili plodom.

Međimurje se tako udaljilo od opasne zone s prvim gostujućim bodovima u sezoni. Puljanima pak ostaje veliki žal za još jednom propuštenom prilikom. Ako pred svojom publikom ne mogu poraziti direktne konkurente koji nemaju niti boda u gostujućim utakmicama jasno je da su im šanse da igraju prvu ligu i dogodine svedene na teoriju.