Marin Pintur • nedjelja, 28.02.2010.

Ljubitelji Serie A su u nedjeljno popodne imali priliku vidjeti čak 27 pogodaka u sedam utakmica. Od tri favorita za scudetto, samo Roma nije uspjela osvojiti sva tri boda iako je u Napliju imala prednost od dva pogotka. Inter je prošao teško gostovanje u Udinama, dok je Milan doma svladao Atalantu...

Udinese nije moglo poželjeti bolji početak dvoboja protiv lidera Intera. Već u drugoj minuti Pepe je poentirao na dodavanje Di Natalea. Mourinhovi momci ekspresno odgovaraju, samo tri minute poslije rezultat je opet izjednačen. Mario Balotelli je danas bio u početnoj postavi što je odlično iskoristio postigavši svoj sedmi pogodak u sezoni. Inter na tome nije stao, nego je do kraja prvoga poluvremena zabio još dva pofotka. Prvo je u 21. minuti strijelac bio Maicon, da bi u posljednjoj minuti prvog dijela precizan bio Milito. Balotelli je u 51. minuti rukom igrao u kaznenom prostoru što je iskoristio Di Natale i s bijele točke postavio konačan rezultat od 2:3.

Romi je malo nedostajalo da trijumfalno prođe kroz jedno od najtežih gostovanja u Serie A, ono na San Paolu u Napoliju. Sve važno se dogodilo u drugom poluvremenu. Roma je u razdoblju od sedam minuta došla od prednosti od dva pogotka. U 59. minuti Julio Baptista je uspješno izveo kazneni udarac za svoju momčad, a u 66. minuti crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić je povećao vodstvo. Činilo se tada da će domaćin teško do boda, ali ne prvi puta ove sezone Napoli je uspio napraviti preokret. U 75. minuti Denis je smanjio predost Rome, a u posljednjoj minuti Slovak Hamšik iz jedanaesterca postavlja konačan rezultat.

Milan i dalje drži kakav takav korak s Interom. Na San Siru su stigli susjedi iz Bergama, a Milan nije imao većih problema u osvajanju tri boda. Atalanta se držala prvih pola sata, ali tada na scenu stupa Pato i pogocima u 30. i 41. minuti osigurava pobjedu Milana. Atalanta je smanjila u 56. minuti preko Valdesa, ali samo pet minuta kasnije Milan opet ima dva pogotka prednosti. Ronaldinhu je vratar Consigli obranio udarac s bijele točke, međutim nakon toga najbolje se snalazi Borriello i postiže zgoditak.

Ivan Jurić nije nastupio za Genou u vrlo uzbudljivom i dramatičnom dvoboju Genoe i Bologne. Iako je Genoa vodila u čak tri navrata, Bologna kući odnosi puni plijen. Apsolutni junak pobjede je bio 33 – godišnji Brazilac Adailton koji je postigao tri pogotka. Onaj za pobjedu je došao u 79. minuti iz kaznenog udarca.

Siena je u derbiju začelja pogotkom u sudačkoj nadoknadi svladala Livorna za koji je svih 90 minuta odradio Dario Knežević. Domaće su pobjede upisali Chievo i Parma protiv Cagliarija i Sampdorie.