Bilbau bod u Sevilli, Atletico razbio Valenciu

Marin Pintur • nedjelja, 28.02.2010.

Kompletirano je 24. kolo Primere. Posljednje dvije utakmice su odigrali Atletico i Valencia, te Sevilla i Athletic. Potonji su podijelili bodove, dok je Atletico nadjačao Valenciu.

Nakon slavlja Mallorce u Valladolidu, Sevilla je u borbi za četvrto mjesto tražila pobjedu protiv gostiju iz Baskije. Međutim, na kraju su se morali zadovoljiti samo s bodom, a skoro cijelo drugo poluvrijeme su domaćini igrali s igračem manje. U prvom poluvremenu, koje nije bilo prebogato prilikama, obje su momčadi imale dvije dobre situacije za pogodaka, međutim Acosta i Navas za Sevillu, te Llorente i Martinez za Bilbao nisu bili dovoljno precizni.

Vratar Seville Andres Palop je odlično reagirao početkom drugog poluvremena kada je priliku imao Iturraspe. U 52 .minuti Sevilla ostaje s igračem manje. Opet je Iturraspe bio u prilici, krenuo je sam prema vratima Seville, međutim Romaric ga je srušio kao zadnji igrač i ostavio svoju momčad s brojčanim manjkom.Ipak, do kraja dvoboje Baski nisu uspjeli postići pogodak za što je najzaslužniji bio Palop. Na kraju, vjerojatno su svi bili zadovoljni s remijem.

Derbi kola se ipak igrao na Vicente Cvalderonu gdje su se susreli Atletico i Valencia. Iako su gosti poveli, na kraju je slavio Atletico dok je Valencia utakmicu završila s devet igrača. Šišmiši su u vodstvo došli u 20. minuti, a strijelac je bio David Silva. Valencia je u prvih pola sata kontrolirala dvoboj, međutim sve se okrenulo u 30. minuti. Tada je Marchena nesmotreno igrao rukom u svom kaznenom prostoru za što je zaslužio drugi žuti, isključujući karton. S bijele točke je siguran bio Diego Forlan.

Dugo je Atletico pokušavao iskoristiti brojčanu prednost i doći do zgoditka vrijednog pobjede. To im je napokon pošlo za rukom u 78. minuti. Simao je odlično izveo centaršut pogodivši u glavu Sergia Aguera koji se našao usamljen na pet metara od gola i nije mu bilo teško poentirati. Loš period Valencie se nastavio i u idućim minutama. U 82. minuti zbog grubog starta je isključen Miguel, a tri minute poslije Forlan je manirom vrhunskog strijelca povećao Atleticovu prednost. Deset sekundi prije isteka sudačke nadoknade Jurado je lijepim pogotkom postavio konačan rezultat od 4:1.