Zimski sportovi

Linz i Vienna na korak do polufinala

Martina Oštrić • ponedjeljak, 01.03.2010.

Odigrane su i četvrte utakmice doigravanja hokejske EBEL lige. Gostujućim pobjedama Vienna Capitalsi su došli na korak do ulaska u polufinale, dok je Red Bull u Klagenfurtu, baš kao i Medveščak, izjednačio seriju na 2:2...

Nakon visokog poraza kojeg su im nanijeli u prošloj utakmici, Vienna Capitalsi su s istom namjerom otputovali u Mađarsku, i u tome uspjeli. Do prve prilike na utakmici došli su već u drugoj minuti, kada je isključen Balasz Ladanyi, a igrača više minutu kasnije iskoristio je Darryl Bootland. Premda postignut vrlo rano, to je bio jedini pogodak sve do 27. minute. Novo isključenje Mađara iskoristili su Slovenci Aleš Kranjc i Marcel Rodman dodavši pločicu do Petera Casparssona.

Do 35. minute Capitalsi su imali čak 16 minuta isključenja, no niti jednom momčad Albe nije iskoristila poklonjenu im priliku. Do smanjenja su došli s izjednačenim snagama na ledu preko Oscara Ackestroema. Nisu Mađari imali dugo vremena za slavlje jer su im Austrijanci dvije minute kasnije priredili još jedan hladan tuš novim pogotkom. Ponovno su Slovenci sve zakuhali, a mrežu para Patric Lebeau. Do kraja utakmice pao je još samo jedan gol, i to opet u mreži Finca Tommija Satosaarija. Nakon asistencije kod prethodnog pogotka David Rodman upisao se u strijelce za vodstvo od 3:1 u finalnoj seriji.

Pravu golijadu priredili su igrači VSV-a i Linza svima prisutnima u Villachu, a kad i to nije dalo pobjednika, utakmica je otišla u produžetke. Izjednačena utakmica nakon prvog perioda donijela je minimalno vodstvo domaćima od 2:1. U drugoj su trećini, unatoč trima isključenjima, gosti uspjeli izjednačiti, pa se tako u posljednjih 20 minuta ušlo ispočetka.

Patrick Leahy u 47. minuti donio je gostima vodstvo, a nakon isključenja Brendana Buckleya Michael Raffl s igračem više donio je novo izjednačenje, čime je utakmica otišla u produžetke. Više sreće i spretnosti u Overtimeu imali su gosti, koji su ovom gostujućom pobjedom došli na korak do polufinala.

Premda rezultat ne sugerira tako, KAC i Red Bull odigrali su izjednačenu, ali i kaznenih minuta punu utakmicu koja je na kraju pripala gostima. Sve do 49. minute čekalo se na prvi pogodak Brenta Aubina. Nakon po jednog isključenja s obje strane, dvije minute potom Michael Siklenka ponovno pogađa, čime je Red Bull izjednačio omjer na 2:2.