1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 06.03.2010, 15:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 100
Suci: Davor Grizelj (Vinkovci), Leo Krstičević (Ploče), Marin Ivanković (Split)

Vedran Attias • subota, 06.03.2010.

Pred tek nešto više od 100 gledatelja, uglavnom rodbine i prijatelja te 20-tak navijača gostiju, Sesvete su upisale drugu ovosezonsku pobjedu koja će barem nakratko donijeti toliko potrebne lijepe vijesti klubu iz Sesveta. Domaćin je pitanje pobjednika riješio u prvom dijelu kada su Pokrajčić i Zubak zabili pogotke...

Dino Dizdarević
69'
17
Hrvoje Trupac
80'
13
Mario Lončar
90'+2'
Joško Kovač
46'
10
Ivica Žuljević
59'
21
Mirko Plantić
68'
Srećko Bogdan

Početak utakmice u Kranjčevićevoj nije obećavao kako će gledatelji vidjeti dobru utakmicu i - tako je i bilo. Brojne pogreške, kriva dodavanja i neuspjeli centaršutevi obilježili su prvih 20. minuta utakmice iz kojih apsolutno ništa nije vrijedno spomena.

Počele su tada prilike, prvo Zubak na jednoj, a onda i Grgić na drugoj strani, ali sve to još nije na pravu kušnju stavilo vratare. Igralo se tako do 31. minute kada su gosti morali povesti, no nisu pa su - dobili gol. Naime, obzirom na obranu Sesveta koja visoko stajala bilo je samo pitanje kada će igrači gostiju izbiti sami pred Banovića, a dogodilo se to u 31. minuti kada su se Golubović i Eliomar našli sami ispred bivšeg suigrača, no nisu zabili. Prvo je Golubović dodavao loptu umjesto da je pošalje u mrežu da bi ona na koncu nekako došlo do Eliomara koji ne pogađa praznu mrežu, a kazna stiže već u sljedećem napadu.

Razigrani Puškarić u čistog zicera je gurnuo Pejića koji ide sam prema Vuljanku, no promašuje, ali mu se lopta vraća pa je daje Pokrajčiću koji pak lijepom varkom izbacuje dva igrača gostiju i, uz manje probleme, šalje loptu u mrežu za 1:0 i veliko slavlje Sesveta. Pogodak nije ništa posebno promijenio na terenu pa smo i dalje gledali loš nogomet sve do novog pogotka koji je stigao prije odmora.

Nevjerojatna pogreška su(da)ca

U 67. minuti smo svjedočili zaista nesvakidašnjoj situaciji. Naime, Plantić je ušao u igru za Međimurje umjesto Grgića, no problem je što je Grgić iz igre izašao deset minuta ranije pa je tako Plantić ušao umjesto - nikoga. Stvarno zvuči nevjerojatno da su suci dopustili zamjenu Plantić-nitko da bi tek na intervenciju igrača Sesveta shvatili što su napravili i ispravili svoju pogrešku.

Puškarić je dobro prošao desnom stranom i dao dobru prizemnu loptu u sredinu gdje je na drugoj stativi bio Zubak koji zabija za 2:0 u 43. minuti i to je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor. Očito su se domaćini u svlačionici dogovorili kako će se pokušati braniti i čekati svoju priliku iz kontre jer su tako krenuli u nastavak, no vrlo brzo su gosti imali sjajnu priliku.

Igrala se 55. minuta kada je Vuka izbio sam pred Banovića, no golman Sesveta skida njegov pokušaj i još jednom spašava svoj klub. Brzo su odgovorili gosti, no pokušaj Pejića iz dobre situacije pogađa Vuljanka i ubrzo se pokazalo kako je taj promašaj bio itekako skup. Naime, pritisak Međimurja se isplatio jer su gosti u 71. minuti iz gužve došli do penala.

Penal donio nervozu

Sumnjivi penal koji je sudac Grizelj dosudio za goste dignuo je tenzije na terenu, ali i u svečanoj loži. Naime, neki ljudi u loži bili su sigurni kako se nije radilo o najstrožoj kazni dok su pak oni kojima je Međimurje u srcu - vidjeli penal. Naravno, dogovoriti se nisu uspjeli, no zato je do kraja utakmice bilo dobacivanja.

Kovač je pucao, a lopta je zapela u gužvi da bi sudac Grizelj pokazao na bijelu točku. S tribine je nemoguće reći li se radilo o igranju rukom ili ne, no domaći igrači su žestoko prosvjedovali. Bilo kak bilo, Vuka je sigurno izveo penal, smanjio na 2:1 i unio zanimljivost u posljednjih 20 minuta.

Igra se preselila na polovicu domaćina, no prave prilike gosti nisu imali. Bilo je tu nekoliko centaršuteva koji su napravili veće ili manje probleme Banoviću, no priliku za izjednačenje gosti nisu imali, a - nisu je niti zaslužili. Sve u svemu, zaslužena pobjeda Croatije koja će puno značiti klubu iz Sesveta dok će Međimurje gostujuće bodove morati potražiti negdje drugdje.