1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 06.03.2010, 15:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 1.000
Suci: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek) i Miro Grgić (Osijek)

Antonija Pavlić • subota, 06.03.2010.

Slaven Belupo i Šibenik odigrali su neriješeno, 2:2, u vrlo dobroj i sadržajnoj utakmici na Gradskom stadionu u Koprivnici. Farmaceuti su bili nešto bolji i na koncu su mogli i do punog plijena, no i s bodom moraju biti zadovoljni s obzirom na teški potop od Hajduka koji su doživjeli u prošlom kolu...

Ante Bulat
74'
21
Ivan Božić.
79'
17
Antonio Jakoliš
90'
Branko Karačić

Prvu opasniju situaciju na utakmici kreirali su domaćini. Kristijan Čaval je ubacio oštru loptu u šesnaesterac, a najviše je skočio Franjo Tepurić, no njegov je udarac prohujao malo iznad grede.

Četiri minute kasnije Šibenčani uzvraćaju; Mehmet Alispahić prizemnom loptom pokušava u kaznenom prostoru pronaći Zeca ili Fuštara, no oba su gostujuća napadača zakasnila nakon što je Slavenova obrana neuspješno pokušala namjestiti zaleđe.

Period bez prigoda, koji je uslijedio, prekinuo je u 12. minuti Šafarić silovito pucavši iz slobodnog udarca s 30-ak metara. No sjajnom paradom Blažević je ipak obranio svoja vrata. U istoj minuti na drugoj je strani sam pred Pelinom ostao Bačelić-Grgić, no Slavenov je čuvar mreže loptu krajnjim naporima uspio izvući s crte gola.

Slaven je kontrolirao igru sve do 19. minute, kada su Šibenčani neočekivano poveli. Sve je krenulo nepotrebnim dribljanjem i izgubljenom loptom Franje Tepurića na sredini terena; gosti su brzo krenuli u kontranapad, lopta je stigla do Alispahića u sredini, a njegov udarac Pelin je kroz ruke propustio u mrežu, premda se mora priznati kako je blato točno ispred gola bilo uzrokom malog skretanja putanje lopte.

Šibenik je poslije pogotka preuzeo konce igre u svoje ruke i mogao je potpuno dotući grogirane farmaceute. U tim su trenucima domaći nogometaši teško mogli spojiti dva dodavanja, mnogo je bilo šetanja po terenu i "zbunjenosti".

No poslije desetak minuta ponovno je krenuo karakterističan Slavenov napad. U 33. minuti Drago Papa prošao je po desnoj strani i kombinirajući s Delićem, u sredini pronašao usamljenog Tepurića. Međutim, mladom napadaču bježi lopta i Blažević uspijeva otkloniti opasnost.

Četiri minute kasnije Mujanović puca glavom, no još se jednom istaknuo Šibenikov vratar. Isti je igrač samo nekoliko minuta kasnije propustio stopostotnu prigodu na ubacivanje Čavala; no njegov je udarac glavom briljantno skinuo Blažević.

Veći angažman farmaceutima se isplato u 42. minuti. Aktivni Čaval ubacio je u šesnaesterac, Tepurić se othrvao svom braniču i glavom precizno loptu poslao u mrežu.

No još jedan trenutak poroznosti obrane domaćina donio je Šibeniku novo vodstvo. Igrala se 45. minuta, a pospanost Slavenove obrane na ubačaj Bačelića-Grgića iskoristio je Medvid. Ali ni tu nije bio kraj sadržajnom prvom poluvremenu. Čaval je još jednom izveo opasan korner, u sredini pronašao Kaju Rogulja, a stoper farmaceuta glavom je ponovno poravnao rezultat.

Na isti, furiozan način momčadi su krenule i u drugi dio igre. U 47. se minuti lopta nakon kornera odbila do Čavala, a on je iz prve silovito opalio prema Blaževiću. No prekrasan udarac ipak nije pronašao put do mreže - prohujalo je pored lijeve vratnice.

Minutu kasnije opasna situacija u Slavenovom šesnaestercu. U gužvi nakon ubačaja najbolje je snašao Zec, no na pravom je mjestu bio Pelin. U 51. minuti iz slobodnjaka ponovno prijeti Šafarić, no uspijeva upisati samo - pokušaj.

Šibenčani su u nastavku iskazali mnogo nervoze; bilo je i nekoliko nesportskih pokušaja i prigovora, zbog čega su sankcionirani i s nekoliko žurih kartona. Slaven je to iskoristio i krenuo "va banque", no primirio se i Šibenik i igra se malo umrtvila.

U 77. minuti ponovno se začuo uzdah s tribina; Čaval je ponovno ubacio, a u sredini su "kratki" ostali i Aljoša Vojnović i Mujanović. U 82. minuti opasno je pred Šibenikovim vratima; iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora s desne strane ubacio je, pogađate - Čaval, ali nekoliko SLavenovih igrača nije uspjelo iskoristiti slab izlazak Blaževića i loptu pospremiti u gol.

Dvije minute prije kraja Slaven je stvorio još jednu odličnu prigodu. Papa je ubacio s desne strane, Vojnović je glavom loptu prebacio do usamljenog Delića, ali njegov oštar prizemni udarac nitko u šesnaestercu nije uspio skrenuti.