1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 06.03.2010, 15:00 h, Zaprešić, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 3.000
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Kučina (Sv. Ivan Žabno), Novoselnik (Belišće)
Inter-Zaprešić
0:3(0:1) Hajduk
Ivan Strinić 18'
Senijad Ibričić 60', 82'
Hajduk

Hajduk projurio Zaprešićem

Bernard Jurišić, Mario Lešković • subota, 06.03.2010.

I u drugom proljetnom kolu nogometaši Hajduka ubilježili su visoku pobjedu. Nakon što su na Poljudu deklasirali s pet pogodaka Slaven Belupo, tek nešto bolje prošao je Inter koji je u Zaprešiću poražen s 3:0. S dva pogotka Ibričića i jednim Strinića Splićani nastavljaju niz...

Ante Batarelo
64'
11
Tomislav Bosec
64'
15
Miroslav Šarić
72'
Stanko Poklepović

Može se reći da Hajduk nikad lakše nije došao do tri boda u Zaprešiću. Iako je to preteška riječ jer je Hajduk Interu "crna mačka", a taj niz nepobjedivosti Hajduka u dvobojima s Interom još se produžio pa će tako Inter još morati pričekati na svoju pobjedu protiv Splićana.

Od prve minute Hajduk je pokazao kako posjedom lopte misli umoriti Interove igrače. Od samog početka Splićani su imali terensku inicijativu koju su okrunili u 18. minuti kada nakon nekoliko loše ispucanih lopti Interovih braniča do lopte dolazi Strinić koji se sjurio prema Delaču te je s nekih desetak metara udarcem vanjskim dijelom noge doveo "bile" u vodstvo.

Inače, u današnjoj utakmici svi Interovi igrači su se mučili s kontrolom lopte, počevši od Delača, koji danas nije bio siguran kao mnogo puta dosad. Splićani su bez problema do poluvremena imali kontrolu nad igrom, a u 40. minuti im je i poništen pogodak nakon zaleđa, potpuno opravdano.

U nastavku prva situacija zbila se u 48. minuti kada se Sivonjić sjurio u kazneni prostor Hajduka. Nakon varke Hajdukovih stopera, lopta pogađa Buljata u ruku, ali sudac Kovačić ostao je nijem.

Nakon te situacije ponovno na terenu postoji samo Hajduk koji u 60. minuti dolazi do novog pogotka i povećanja vodstva. Danas neprimjetni Anas Sharbini sjurio se po lijevoj strani i vratio povratnu loptu za igrača utakmice Ibričića koji lakoćom postiže pogodak.

Inter je jedinu polupriliku za pogodak imao u 75. minuti kada Bosec koristi jednu grešku Andrića na centru, ali kada je stigao do kaznenog prostora izgubio je snagu za završnicu.

U 82. minuti Ibričić vjerojatno u pokušaju centaršuta lobom vara Delača i postavlja konačni rezultat. Još je u 85. minuti imao priliku za hattrick, ali nije dobro naciljao nakon dobrog prodora Oremuša.

Kao zaključak dalo bi se reći da se Subašić "prehladio" što dovoljno govori o smjeru ove utakmice. Interovcima kao da su se odsjekle utakmice kada su čuli za rezultat Hajduka protiv Slavena i predali su se i prije početka utakmice.

• jugoplastika06.03.2010. u 20:01
    evo baš sam pogleda golove. i moram reć da mi se uopće ne čini da je drugi Ibrin gol zalutali centaršut. gol je jako dobar, Ibro svaka čast
    jugoplastika
  • Obrisan korisnik06.03.2010. u 18:54
    Špaco ubire plodove Rejina rada, kao što je prošle godine dugo vremena Miše ubirao plodove Vučevića rada, s tim da se nadam kako će Špaco znati izvući još više iz toga, računam na njegovo iskustvo. Samo ovako dalje, svakom najmanje 2 komada i čiste mreže.
  • Obrisan korisnik06.03.2010. u 18:38
    Šteta što je Reja otišao! Tko će odraditi ovako dobre pripreme na ljeto?
  • Obrisan korisnik06.03.2010. u 18:33
    igraci su dobro fizicki pripremljeni i sve to ali to je po meni plod rejinog rada jer je on ipak uveo kakvi takvi red u svlacionicu, samo se nadan da ce spaco i ekipa znat nastavit tin puten a ne da se sad igraci zapuste pa da iducu sezonu startamo ko i ovu