Xerezu drama u Malagi, Biliću 20 minuta

Marin Pintur • nedjelja, 07.03.2010.

Nakon velikih subotnjih uzbuđenja, u Primeri su u nedjeljno popodne odigrana četiri dvoboja. Posljednji Xerez je iznenadio na gostovanju kod Malage, dok je Mallorca svladala Sporting našeg Mate Bilića. Ostale dvije utakmice nisu dale pobjednika.

Poslije domaćeg poraza od Seville, Mallorca se vratila navici pobjeđivanja. Nakon slavlja u Valladolidu, nogometaši s Baleara su goste iz Gijona doma ispratili s tricom u mreži. Domaći su rano došli do vodstva, u 13. minuti je svoj šesti pogodak u sezoni postigao Mosquera. Mallorca je bila bolji protivnik tijekom cijelog susreta, a potvrda pobjede je stigla u zadnjih 15 minuta dvoboja. U 76. minuti vodstvo je povisio Casadesus, dok je u posljednjim minutama utakmice konačan rezultat postavio Kamerunac Webo koji je u igru ušao u 82. minuti. Mate Bilić je za Sporting odigrao posljednih 20 minuta.

Bogat program

Na utakmici između Malage i Xereza moglo se vidjeti doista puno toga, a gledateljima sasvim sigurno nije bilo dosadno. U konačnici su vidjeli šest zgoditaka, dva jedanaesterca, dva crvena i sedam žutih kartona.

Iznenađenje dana su priredili nogometaši Xereza svladavši Malagu u gostima. Prvi šok za Malagu je stigao u petoj minuti kad je Momo doveo goste u vodstvo. Ipak, krajem prvog i početkom drugog poluvremena Malaga okreće stvari u svoju korist. Pogocima Dude u 41., te Valda u 55. minuti prelazi u vodstvo, a dodatni vjetar u leđa su dobili isključenjem gostujućeg veznjaka Armenterosa.

No, u samo pet minuta se situacija totalno promijenila. Duda igra rukom u svom kaznenom prostoru za što biva kažnjem isključenjem, a nakon promašaja s bijele točke, Momo se najbolje snalazi i postiže pogodak za izjednačenje. Odluka pada u 76. minuti kada je za goste strijelac bio Gioda. Konačan rezultat od 2:4 je u sudačkoj nadoknadi postavio Orellana.

Espanyol i Villarreal, te Osasuna i Getafe su podijelili bodove, a njihovi vratari sačuvali mreže netaknutima.