Zimski sportovi

Medveščak na Red Bull

Martina Oštrić • nedjelja, 07.03.2010.

Red Bull Salzburg i KAC jedini su četvrtfinalisti kojima je trebalo sedam utakmica da se dobije pobjednik dvoboja. Nakon 60 minuta, teškom mukom, čast da u polufinalu ugosti Medveščak pripala je Red Bullu, koji je rezultatom 4:2 pobijedio aktualne prvake...

Nakon utakmice Red Bulla i KAC-a jedno je sigurno: aktualni branitelj neće biti u prilici braniti naslov, a ta će čast pripasti trima klubovima iz Austrije, ili jednom hrvatskom - Medveščaku. U posljednjoj, sedmoj utakmici dvoboja ovih dviju momčadi, drugoplasirani iz regularnog dijela, Red Bull, izborio je polufinale EBEL lige.

Momčad iz Salzburga dominirala je većim dijelom utakmice. U desetoj minuti poveli su golom Thomasa Kocha, da bi samo dvije minute potom Ryan Duncan povećao vodstvo. S rezultatom 2:0 otišlo se na prvi odmor koji je gostujućoj momčadi trebao poslužiti kao trenutak pauze da sabere svoje redove.

Ipak, Red Bull je imao svoje planove, i nakon isključenja KAC-ovog Dietera Kalta došao i do trećeg pogotka. Slavlje domaćim navijačima donio je Marco Pewal, dok se po drugi put večeras u asistente upisao Daniel Wesler.

KAC-ov grešnik kod trećeg Salzburgovog pogotka, Dieter Kalt, pri kraju druge trećine djelomično se iskupio svojim prvim pogotkom na utakmici i smanjivanjem rezultata.

Gostujuću momčad gol je trgnuo iz letargije, pa su se ubrzo, već početkom posljednjeg perioda, potpuno približili domaćoj momčadi. Jeffrey Shantz nadmudrio je Reinharda Divisa na golu Salzburga, i premda se samo 20 minuta ranije takav scenarij činio nemoguć, momčad iz Salzburga se vratila u utakmicu.

Učestali gostujući napadi ipak nisu urodili plodom, a vađenje vratara Jordana Parisea minutu prije kraja utakmice Red Bull je iskoristio kako bi četvrtim golom, ovoga puta Jonathana Filewicha potvrdio svoj nastup u polufinalu.

A tamo ih čeka Medveščak. Medvjedi su, nakon dva poraza od Graza preokrenuli seriju, te došli do četiri uzastopne pobjede, što im je uvelike podiglo samopouzdanje pred polufinalnu utakmicu. Jedina nepoznanica bila je Red Bull ili Vienna, no i ona je danas otklonjena.

Zagrepčani s Red Bullom u šest dosad odigranih utakmica imaju negativan omjer od 5:1. Jedinu pobjedu ostvarili su u 37. kolu, kada su nakon produžetaka u Zagrebu slavili 3:2, a polufinale lige idealno je vrijeme da se taj omjer smanji.