Primera División, 25. kolo, 08.03.2010, 21:00 h
Valencia 0:0 Racing Santander
Racing Santander

Valencia propustila odličnu priliku

Goran Markuš • utorak, 09.03.2010.

Uzevši čak deset od maksimalnih 12 bodova s posljednja četiri gostovanja kod Valencije Santander je uništio odličnu šansu domaćina da se konačno odvoje na velikih šest bodova u borbi za treće mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka...

Kao što se i očekivalo domaćin je puno ozbiljnije i oštrije otvorio susret i nakon uvodnih 15-ak minuta igre David Villa došao je u dvije zaista odlične prilike. Međutim, niti jednom lopta nije prošla crtu i zadnjim snagama Santander je uspio zadržati nulu na semaforu.

Iako je domaćin i nakon dvije izvjesne prilike svog prvog napadača tijekom uvodnih 45 minuta držao kontrolu nad loptom pred sam kraj poluvremena mladi Sergio Canales Madrazo uputio je odličnu loptu prema protivničkom golu, loptu koju je u posljednji čas zaustavila noga vrlo koncentriranog domaćeg vratara, Miguela Moye.

Spomenuti Moya spasio je svoj klub i u 56. minuti kada Papa Kouly Diop vrlo lijepo prihvaća Canalesovu loptu i projurivši pokraj dva braniča Valencije dolazi do nove prilike za vodstvo. Međutim, Moya se ponovno našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i mirno kupi loptu održavši nadu svoje momčadi "živom".

Čak niti isključenje gostujućeg Davida Navarra pred sam kraj susreta nije pomoglo domaćinu da dođe do toliko željene pobjede koja bi ih tako konačno odvojila na i više nego solidnih šest bodova razlike od Mallorce i Seville, njihovih glavnih protivnika u borbi za treće mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka.

S druge strane novim bodom Racing se konačno odvojio od Zaragoze na 16. mjestu istovremeno nastavivši svoju tradiciju kod Valencije gdje su u protekla četiri prvenstvena susreta uzeli čak deset od maksimalnih 12 bodova. Uz sve to spomenimo i Kup u kojem su s rezultatom 1:1 odveli susret u produžetak tijekom kojeg favorizirana Valencia ipak dolazi do očekivanog 3:1 slavlja.