1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 12.03.2010, 17:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 800
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Željko Novosel (Vrbovec), Mišo Faletar (Bjelovar)

Mihaela Bradovski • petak, 12.03.2010.

S tri su gola Zagrebaši pokazali da su bolji od Varaždinaca. Ekipu Varteksa načeo je Vugrinec u 19. minuti sjajnim golom iz slobodnog udarca. Nastavio je Abdurahimi u 36. minuti na asistenciju Ljubojevića, a isti je igrač još jednom bio precizan i u nastavku, u 51. minuti postavio je konačnih 3:0....

Valentino Novosel
65'
28
Lovro Medić
70'
25
Sven Dedić
77'
Damir Jagačić

Sve do 16. minute i poluprilike Brezovca, koji iz daljine koristi slobodan prostor, igralo se uglavnom na sredini terena, a u prvi je plan izbio broj javnih opomena. Tri minute kasnije uzvraća Zagreb. Nakon prekršaja nad Ljubojevićem Vugrinec puca s ruba 16 metara, šalje loptu u rašlje gostujućih vrata i Pjesnike dovodi u vodstvo.

U 25. minuti na vrata Varteksa puca i Ljubojević, no njegov pokušaj Dreven brani. Na ulazu u 30. minutu iz prve, nakon dodavanja Ljubojević, pokušava Parlov, no Varteksov je vratar ponovno na mjestu. "Bijeli" su imali više od prilika, a novu su, onu iz 36. minute pretvorili u novi pogodak.

Ljubojević je na desnoj strani iskoristio jedno loše primanje Kvesića, uzeo loptu, sjurio se u kazneni prostor i dodao u središnjicu. Loptu je primio strijelac drugog pogotka Abdurahimi i nakon nekoliko varki poslao loptu iz leđa Drevena. Prvi je dio zaljučio Vugrinec pokušajem s ruba šesnaesterca u 44. minuti.

I nastavak su susreta Zagrebaši otvorili na najbolji mogući način. Abdurahimi je primio loptu, krenuo prema golu, pucao u pravom trenutku i pogodio u suprotnu stranu za visokih 3:0. Iduću je priliku Abdurahimi pripremio, a bekovskim je ispucavanjem ispred protivničkih vrata upropastio Ivanković.

Najbolju su priliku susreta Varaždinci propustili u 58. minuti. Tkalčić je neometano prošao pored Ivankovića, a loptu potpuno sam sa svega nekoliko metara pored vrata poslao Brezovec. Posljednjih pola sata igre otvara čista prilika gostiju nakon jednog odličnog slaloma no sve je prekinuo pomoćni sudac označivši zaleđe.

Pjesnici s prilikama nastavljaju i u 72. minuti. Svega nekoliko trenutaka nakon što je zamijenio Ljubojevića, udarcem glavom korner je izborio Lovro Medić. Deset minuta prije kraja susreta lijepo je pored obrane Zagreba prošao Smrekar, no Varteks do počasnog pogotka ipak ne dolazi.

Pobjeda Zagreba je posve zaslužena, relativno brzo su stigli do visoke prednosti te su mogli mirno igrati do kraja susreta. Varteks je pokušavao, ali na ovako teškom terenu nije mogao do preokreta.