1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 13.03.2010, 15:00 h, Stadion SRC Mladost, Čakovec, gledatelja: 1000
Suci: Mlinar, Modrić, Čavlina (svi Zagreb)

Ivana Strahija • subota, 13.03.2010.

Susret u Čakovcu bio je atraktivan za 1000 gledatelja koji su došli na SRC Mladost, no domaći ne mogu nikako biti zadovoljni samo bodom, bez obzira na poziciju na ljestvici ekipe iz Osijeka.

Joško Kovač
69'
28
Marko Grgić
77'
19
André Batista Silva
89'
Srećko Bogdan
20
(do 55')
22
(do 77')
Tomislav Steinbrückner

U prvome poluvremenu više prilika no što bi ih bilo pristojno nabrojiti, no mreža se ni jednom nije zatresla. Nakon početnih odmjeravanja snaga priliku koju je teže bilo promašiti nego zabiti imali su Plantić i Aganović. Ovaj prvi lijepo je vratio loptu za svog suigrača, no on je šalje pored gola Osijeka.

Više od jedne prigode Crveno-crni imali su u 30. minuti. Loptu je petom za Vuku poravnao Eliomar, ovaj se provlači pored osječke obrane ali ostaje bez lopte. Korner koji je uslijedio izvodi Plantić, opet mreža Osijeka ostaje prazna, a akcija se nastavlja sve dok je nije zbog prekršaja zaustavio sudac Mlinar. Nastavlja se slobodnjakom za Međimurje, puca Vuka s nekih 20 metara, ali lopta odlazi pored gola. Ni pet minuta kasnije Golubović nabacuje skoro savršenu loptu Vuki na glavu, a rezultat ostaje početnih 0:0.

Općenito su dominantniji u prvom poluvremenu bili domaći, što je i prirodno, no Osječani znaju složiti neugodne prijetnje pred Vuljankovom mrežom. Ni jedna od njih ipak nije bila ni slična onome što su propustili realizirati Međimurci.

U drugi dio Međimurci ulaze rastrčano jednako kao i Osječani, a domaći se navijači boje da se ne ostvari ona stara "kad ne zabiješ dobiješ", prema kojoj su nogometaši Međimurja u prošloj polusezoni izgubili više od jedne utakmice.

Kao da i on to zna opasan je Osječanin Jugović iz slobodnog udarca, ali precizan i jak šut zaustavlja vratar Vuljanko.

Konačno smo promjenu rezultata vidjeli u 61. minuti. Valentić je loptu dodao za Vuku, koji je sam vodi kroz kazneni prostor gostiju i nakon ogleda "oči-u-oči" s vratarom Kardumom pogađa za 1:0.

Zatim Međimurci rade veliku grešku podcijenivši protivnika i popustivši u koncentraciji. Osječani kao da su samo to čekali, koriste prvu pravu svoju priliku na utakmici i izjednačavaju rezultat desetak minuta prije kraja.

Kurtović je loptu ubacio iz daljine, pametno je se dočepao Jugović te odlično proslijedio za nedavno ušlog Hrnčevića, koji zabija za 1:1 i veliku pljusku domaćoj obrani, koja je manje-više bespomoćno gledala događanja pred golom. Nakon što se mreža iza Vuljanka zatresla, domaći pogledom traže pomoćnog suca i zastavicu za zaleđe, no to se ne događa.

Do kraja utakmice obje su ekipe mogle zabiti pobjednički gol. Jugović je imao priliku nakon ubačaja Ibriksa, a Grgić se pokušao dokazati odmah potom. Rezultat međutim ostaje nepromijenjen, a domaći navijači potpuno razočarani svega bodom osvojenim protiv Osijeka.

Osijek nije pokazao ništa spektakularno, ali je pružio solidnu igru i znao je iskoristiti prvu pravu priliku, koja je na koncu donijela bod.