1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 13.03.2010, 15:00 h, Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja: 1 500
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška) i Diego Žudetić (Pula)
Šibenik
Šibenik
0:0(0:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Bunker Žutih izdržao

Ivana Jurica • subota, 13.03.2010.

Zaprešićani su na Šubićevac došli s ciljem da ostanu neporaženi, a u tome su i uspjeli prvenstveno zahvaljujući neefikasnosti domaćih igrača. Domaćin je odlično igrao u prvom poluvremenu, ali neiskorišteni jedanaesterac, uz činjenicu da su im nedostajala čak tri standardna obrambena igrača, uz već spomenutu nepreciznost u završnici, domaćine je koštala osvajanja i preostala dva boda. Šibeniku je to već treći remi u proljetnom dijelu sezone, Interu prvi bod u nastavku sezone.

Ante Bulat
54'
9
Jusuf Dajić
71'
17
Antonio Jakoliš
73'
Ante Batarelo
48'
9
Mislav Oršić
60'
21
Guillermo Suarez
81'
Borimir Perković

Momčad Branka Karačića odlično je ušla u susret, predvođena iznimno raspoloženim kapetanom Arijanom Ademijem, koji je sa specijalnom maskom, zbog slomljenog nosa, ipak zaigrao od prve minute. Već u trećoj minuti domaćin je imao najveću moguću priliku za vodstvo – jedanaesterac. Ademi je dubinskom loptom pronašao Fuštara koji, s dvojicom gostujućih igrača na leđima, uspijeva pucati, Delač brani, ali sudac Vučkov pokazuje na bijelu točku. Loptu je uzeo najbolji šibenski strijelac Ermin Zec koji nije pucao dobro, gostujući vratar Delač pročitao je njegov udarac, a obranom je svojoj momčadi, već na startu utakmice, donio dodatnu dozu samopouzdanja.

Samo tri minute poslije nerealiziranog jedanaesterca Zec je ponovno u prilici, ali ni ovoga puta nije došlo do promjene na semaforu. Razigrani Bačelić-Grgić asistirao je Zecu koji je pobjegao svojim čuvarima, gađao je suprotnu stativu, ali za malo je neprecizan. I u 16. minuti pokušao je Zec, ali Interovi braniči blokirali su njegov udarac. Osim Sivonjića, svi igrači iz Zaprešića bili su orijentirali više na obranu, nego što su razmišljali o ugrožavanju domaćeg gola. Tako da su tek u 22. minuti prvi, ali i jedini put u poluvremenu (!), pucali na gol Šibenika. Iznenaditi Blaževića pokušao je Emmanuel, ali preslabo je to bilo da bi se savladao domaći vratar.

I u 34. minuti Šibenik je imao još jedan dobar pokušaj: ponovno je ubacio Bačelić-Grgić, ali debitant Luka Gusić, koji je odigrao odličnu utakmicu na stoperskoj poziciji, nije uspio poslati loptu na željeno mjesto. Devet minuta prije kraja poluvremena, u istoj minuti, dvije odlične akcije Modrih: Bačelić-Grgić ubacio je sa desne strane, ali u sredini nije bilo nikoga da loptu pospremi u mrežu. U nastavku akcije nakon solo prodora ubacio je Fuštar, ali na drugoj stativi Hrvoje Spahija nije uspio reagirati na željeni način.

Do kraja poluvremena pokušao je i Alispahić izravno iz slobodnog udarca, ali se Delač nije dao iznenaditi. Šibenik je bio apsolutno bolji protivnik u prvom dijelu, imao je terensku inicijativu i prilike, ali ih nije iskoristio. Inter bez prave prilike za gol.

Niti nastavak nije donio značajnije promjene. Ponovno su domaćini krenuli po gol, ali izlazak iskusnog Medvida, zbog ozljede, kao da ih je dodatno poremetio. U igru je, i to na mjesto stopera, morao Ante Bulat koji je, iako veznjak, vrlo dobro odradio svoju zadaću. 61. minuta i nova akcija koja je mirisala na gol. Ademi je odigrao za Zeca koji traži i pronalazi Alispahića, ali njegov udarac blokiraju gostujući stoperi. Iz slobodnog udarca pokušava Bačelić-Grgić, ali Delač se ne da iznenaditi. Delač je kako pobjednik izašao i u sljedećoj prilici, nakon novog kornera domaćih, odnio je loptu ispred Ante Bulata.

Vrijeme je odmicalo, rezultat se nije mijenjao, pa je Karačić, želeći sva tri boda, u igru uveo i svježe Dajića i Jakoliša. Svoju priliku vidio je i Perković, pa je i on u nastavku preko kontri pokušao doći do gola. I zamalo je došao: u 77. minuti Sivonjić je pripremio odličnu priliku za Oršića, koji je u nastavku ušao u igru, ali požrtvovni Elez i Spahija, spasili su domaćine velikih neugodnosti. Do kraja utakmice igrala se viktorija na gol Intera, a najveću prilike imali su domaćini u nadoknadi: pucao je Bačelić-Grgić, ali nakon odbijanja lopta je završila u korneru.

Niti nekoliko uzastopnih kornera na samom kraju utakmice nisu domaćinima pomogli da dođu do sva tri boda. Iako oslabljeni, bez Vidića, Budiše i Jurčevića, samo u svojim redovima moraju tražiti razloge neosvajanja preostala dva boda. Zaprešićani mogu biti presretni što su Šubićevac napustili neporaženi, jer, osim Croatije Sesvete, definitivno su najlošija momčad koja je ove sezone gostovala na Šubićevcu, sudeći po onome što su prikazali.

• Obrisan korisnik14.03.2010. u 11:43
    Kaže trener Intera Perković: 'Imamo dobrog golmana koji je, vidjeli ste, čak sposoban obranit jedanaesterac' buahahahahahhahahah a to je nešto kao rijetkost, što samo 1 od 100 golmana može obranit penal??