Soldinom sastavu igrač više nedovoljan

Matej Milanović • subota, 13.03.2010.

U 26. kolu nogometne Bundeslige Borussia Dortmund i Wolsfburg su upisali visoke pobjede u gostima s tim da su se kod Wolfsburga u strijelce upisali Misimović i Džeko koji je zabio dva gola. Köln Zvonimira Solde je pak poražen je kod Mainza usprkos igraču više...

Wolfsburg je u gostima kod Borussie Mönchengladbach u potpunosti nadigrao svoje suparnike. Domaći su se držali do završnice prvog dijela, no na odmor su ipak otišli sa zaostatkom nakon gola Zvjezdana Misimovića u 41. minuti igre. Po povratku na teren gosti su odmah povisili vodstvo realiziranim jedanaestercem Edina Džeke.

Svega deset minuta kasnije, u 58. stigao je još jedan gol iz daljine, a postigao ga je Christian Gentner. Tu je utakmica bila već riješena, no Wolfsburg je do kraja dvoboja stigao još jednom zatresti mrežu Borussie. U 80. minuti Misimović je ubacio, a Džeko pretvorio u 4:0.

Vezane vijesti

Visoko slavlje gostiju mogli su vidjeti i navijači Bochuma, kod kojeg je gostovala druga Borussia, ona iz Dortmunda. Nakon nekoliko prilika s obje strane Sebastian Kehl je doveo u vodstvo goste u 18. minuti. Desetak minuta kasnije Mohamed Zidan je pucao izvan šesnaesterca i povisio na 2:0. U 33. minuti igrač Bochuma Miloš Marić je isključen te je Borussia morala samo rutinski privesti susret kraju.

Ipak, domaći su početkom nastavka, u 53. minuti uspjeli smanjiti preko Lewisa Holtbyja i ponovno otvoriti utakmicu. Nade domaćih trajale su dvadeset minuta. Tada je Lucas Barrios u svega četiri minute zabio dvaput i povisio na konačnih 4:1 za sastav iz Dortmunda.

Köln Zvonimira Solde gostovao je kod Mainza i nakon 27. minuta našao se s igračem više jer je domaći Aristide Bancé isključen. S igračem više gosti su uspjeli stvoriti pokoju priliku, ali put do gola je našao Mainz koje je preko Andrea Schürrlea poveo u 56. minuti. Upravo Schürrle je u idućih nekoliko minuta ponovno pokušao zabiti, ali bezuspješno. Do posljednjeg sučevog zvižduka Köln je pokušavao uloviti barem bod, ali usprkos tome što su protivnici sat vremena igrali s igračem manje gosti se vraćaju doma s nulom.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak izborio je Hannover koji je na svom terenu svladao Eintracht iz Frankfurta. Domaći su jako dobro otvorili utakmicu povevši u 14. minuti preko Leona Andreasena. Eintracht je dugo pritiskao tražeći izjednačenje koje je napokon našao u sučevoj nadoknadi prvog djela golom Halila Altintopa.

U nastavku su gosti nastavili igrati bolje sve do isključenja Selima Tebera zbog drugog žutog kartona. U 57. minuti, tri minute nakon što su ostali s igračem više, igrači Hannovera su postigli pobjednički gol za konačnih 2:1 preko Sergia Pinta. Prije kraja utakmice gosti su uspjeli ostati i s devetoricom nakon isključenja Maika Franza u 91. minuti.

Još jedna momčad koja se bori za opstanak doživjela je pak novi poraz. Berlinska Hertha je naime doma uspjela povesti protiv Nürnberga u 36. minuti golom Theofanisa Gekasa. Gosti su tek u nastavku zaigrali malo bolje i uspjeli su izjednačiti u 61. minuti zahvaljujući Albertu Bunjakuu. Nakon toga bilo je prilika s obje strane sve do završnih deset minuta kojima je Hertha uporno napadala tražeći. Međutim domaći nisu uspjeli zabiti pogodak i to im se osvetilo u 91. minuti kada je Angelos Charisteas Nürnbergu poklonio konačnih 2:1 i nova tri boda.