Primera División, 26. kolo, 13.03.2010, 22:00 h
Sevilla
Sevilla 1:1 Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña

Nikola Vlahović • nedjelja, 14.03.2010.

Derbi subotnjeg dijela Primere odigrali su Sevilla i Deportivo. Nakon dobrog prvog poluvremena u kojem su pala dva pogotka, u nastavku su mreže mirovale te je utakmica završila podjelom bodova 1:1. Domaćini su bili bolji i mogu žaliti za propuštenim prilikama, posebno u drugom poluvremenu.

Prvih petnaestak minuta utakmice prošlo je u klasičnom ispitivanju snaga bez nekih većih uzbuđenja. Prvi udarac u okvir gola na utakmici uputio je veznjak Deportiva Juan Dominguez ali nije došlo do promjene rezultata. Međutim, domaćini su iz svoje prve prilike odmah poveli. Nakon ubačaja Diega Perottija dobro je skočio Federico Fazio i doveo svoju momčad u vodstvo.

Slavlja domaćina nije dugo trajalo i gosti su se brzo vratili u igru. Odlično je u 24. minuti na ubačenu loptu po zemlji natrčao Adrian i zakucao je u mrežu nemoćnog Palopa. Sevilla je mogla odmah ponovno povesti, ali udarac glavom Alvara Negreda odlazi pored gola. Imali su i gosti u 36. minuti odličnu priliku, ali siloviti udarac Andrésa Guardada trese vanjsku mrežu domaćeg gola.

Tri minute prije kraja prvog poluvremena domaćini su bili blizu vodstva. Sam prema golu Deportiva išao je Negredo ali vratar gostiju zaustavio je njegov pokušaj, domaćini su burno protestirali smatrajući da je vratar gostiju dirao loptu rukom van svog prostora. Međutim, sudac je samo odmahnuo rukom i igra se nastavila. U prvih 45 minuta gledatelji na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan vidjeli su dobar nogomet koji je okrunjen sa po jednim golom na svakoj strani.

Odmah na početku drugog poluvremena domaćini su zaprijetili. Ponovno se u prilici našao Negredo, ali gostujuća obrana uspjela je otkloniti opasnost. U nastavku utakmice Sevilla je zagospodarila terenom i stvorila je nekoliko poluprilika, dok su igrači Deportiva uglavnom pokušavali nešto napraviti preskakanjem igre. Još jednu priliku domaćini su imali u 61. minuti. Odlično je glavom pucao Luis Fabiano a lopta je pogodila gredu gostujućeg gola.

Premda je Sevilla napadala cijelo drugo poluvrijeme, gosti su bili blizu vodstva u 71. minuti. U vrlo lijepoj prilici našao se Juan Dominguez koji je pucao sa desetak metara, ali vratar Palop odbio je loptu u korner. Domaćini su ponovno pokušali u 75. minuti ali ni Frédéric Kanouté ne uspjeva pogoditi mrežu Deportiva. Odlični vratar Deportiva zaustavio je i udarac iz daljine kojeg je uputio Marius Stankevicius.

Do zadnjeg sučevog zvižduka Sevilla je pritiskala Deportivo kako bi došla do pobjedničkog gola, međutim, to se nije dogodilo. Bodom mogu biti zadovoljni i jedni i drugi, premda domaćini mogu žaliti za silnim propuštenim prilikama jer su tijekom cijele utakmice bili bolji na terenu. Podjelom bodova Sevilla je zauzela četvrto mjesto, dok se Deportivo dokopao šestog mjesta na prvenstvenoj ljestvici.