Tenerife "razbio" Espanyol, remi Zaragoze

Nikola Vlahović • nedjelja, 14.03.2010.

Nakon jučerašnje tri utakmice, danas se nastavilo 26. kolo Primere. U popodnevnom terminu odigrane su četiri utakmice, koje se uglavnom odnose na donji dio ljestvice. U tri utakmice bolji su bili domaćini, dok je susret Racinga i zaragoze završio bez golova...

Svojevrsni derbi začelja odigran je između Racinga i Zaragoze našeg Marko Babića, koji je svoju priliku čekao na klupi za pričuve. Prva prilika na utakmici pripala je domaćinima, ali udarac glavom Gonzala Colsa odlazi pored gola. Gosti su se našli prvi put u prilici u 34. minuti, ali Edmilson puca neprecizno. Minutu prije kraja prvog poluvremena pokušao je Eliseu, ali veznjak Zaragoze ne uspjeva zabiti.

Veznjak Santandera Toni Moral, zaprijetio je gostima na početku drugog poluvremena, ali njegov udarac odlazi izvan okvira gola. U 65. minuti ponovno su pokušali gosti ali udarac Arizmendija brani vratar Racinga. Dobro je glavom u 73. minuti tukao napadač Racinga Ivan Bolado, ali nije došlo do promjene rezultata. Iako su igrači Racinga ostavili bolji dojam na terenu, nisu uspjeli postići pogodak te se moraju zadovoljiti bodom. Marko Babić nije ulazio u igru i cijelu je utakmicu odgledao sa klupe.

Tenerife se nalaze u zoni ispadanja, a nakon što su u prošlom kolu pretrpjeli poraz od Deportiva, bodovi iz ovog susreta bili su im i više nego potrebni. Tenerife je dosta hrabro krenuo u utakmicu i u prvih petnaestak minuta Alejandro Alfaro propustio je dvije prilike. Odličan početak Tenerife je okrunio pogotkom u 20. minuti. Mrežu Espanyola zatresao je Richi. Gosti su zaprijetili tek u 38. minuti, pucao je Daniel Osvaldo, ali vratar Tenerifa brani njegov udarac. U prvih 45 minuta domaćini su potpuno nadigrali goste i sa zasluženom prednošću otišli na odmor.

Tenerife je i u nastavku nastavio s dobrom igrom i ubrzo povećao svoje vodstvo. U 49. minuti prednost domaćina na 2:0 povećao je Nino. Međutim, u 70. minuti gosti su smanjili rezultat na 2:1. Pogodak za Espanyol zabio je Joan Verdu na asistenciju Marquesa. Vrlo dobru igru Tenerife je okrunio i sa trećim pogotkom kojeg je u 82. minuti postigao Alfaro. Za totalni "potop" Espanyola pobrinuo se ponovno Nino, koji je na kraju utakmice postigao svoj drugi gol na utakmici. Iako se još uvijek nalaze u zoni ispadanja, ova pobjeda mnogo će značiti domaćinima u borbi za prvoligaški život.

Igrači Almerije ohrabreni remijem iz prošlog kola, kada su odigrali 2:2 s Barcelonom, dočekali su Malagu. Domaćini su imali blagu incijativu na terenu ali bez nekih većih prilika. Osim nekoliko kornera sa obje strane, nije bilo većih uzbuđenja u prvih 20 minuta. Gosti su imali prvu priliku u 23. minuti, ali Fernando ne uspjeva zabiti. U vrlo izjednačenom prvom poluvremenu gledatelji na stadionu Estadio del Mediterráneo, nisu vidjeli pogotke ali nisu vidjeli ni baš atraktivnu igru.

U nastavku utakmice domaćini su došli do prednosti. Pogodak za slavlje domaćina postigao je Fernando Soriano u 56. minuti. Nekoliko minuta nakon toga domaćini su mogli i povećati prednost. Pucao je Henok Goitom i pogodio gredu Malaginog gola. Malaga je mogla izjednačiti u 76. minuti ali Apono šalje loptu izvan okvira gola. Domaćini su zasluženo došli do minimalne pobjede koja ih je ugurala u sredinu prvenstvene ljestvice.

Posljednji Xerez u prošlom kolu je u dramatičnoj utakmici svladao Malagu i motiviran otputovao na noge Žutoj podmornici. Domaćini su odmah oštro krenuli u utakmicu i u prvih desetak minuta imali su dvije prilike. Svoj udarac isprobali su Cani i Joseba Llorente, ali nije došlo do promjene rezultata.Villarreal je bio puno aktivniji na terenu u prvih pola sata, a to su potvrdili i pogotkom u 33. minuti. Na asistenciju Ibagaza za vodstvo domaćina pogodio je Llorente.

Villarreal je nastavio pritiskati goste i u drugom poluvremenu, a u prilici su se našli Nilmar i Ibagaza, međutim, nisu uspjeli povećati vodstvo. Gosti su pokušali poravnati rezultat u 62. minuti, ali Carlos Calvo puca neprecizno i lopta odlazi pored gola. Nilmar je ponovno imao priliku u 78. minuti, ali njegov udarac brani vratar Xereza Chema. Svoju nadmoć na terenu domaćini su potvrdili drugim pogotkom na kraju utakmice, strijelac je bio Escudero.