1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 19.03.2010, 17:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 600
Suci: Alen Gerek (Zabok), Željko Novosel (Vrbovec), Mario Galović (Slavonski Brod)

Mihaela Bradovski • petak, 19.03.2010.

Dvoboj momčadi sa začelja ljestvice u 21. kolu 1. HNL okončan je bez pobjednika. Nakon ranog vodstva Istre 1961 u Kranjčevićevoj, u nastavku utakmice Zagreb je ipak došao do boda, kojeg im je osigurao Goran Ljubojević...

Ivan Krstanović
65'
27
Valentino Novosel
77'
28
Lovro Medić
82'
Dragan Tadić
90'+1'
Zoran Vulić

Baš kako su glasile najave iz Kranjčevićeve Pjesnici su u susret krenuli ofenzivno orijentirani što je rezultiralo laganim pritiskom i dvjema propuštenim poluprilikama, no kardinalne greške domaće obrane nisu se mogle izbjeći niti u susretu protiv Puljana. U 11. minuti "bijele" je pogotkom glavom šokirao Chago. Loptu ubačenu s desne strane nisu uspjeli zatvoriti niti Špičić, a niti Ivanković iz nekoliko pokušaja.

Nakon primljenog pogotka Zagrebova se igra temeljila na nepreciznim i nerijetko traljavim pokušajima, a u njima, ali i promašajima prednjačio je Abdurahimi. No najslabiji dio domaćeg sastava bila je vezna linija koja nije mogla povezati dva točna dodavanja uz stalno kašnjenje na loptu.

U posljednjoj minuti lošom reakcijom u vlastitom šesnaestercu priliku Šehiću stvorio je Ivanković, no do promjene rezultata nije došlo. Gostujuća je momčad u prvom dijelu bez većih problema kontrolirala Zagrebove napade zadovoljna rezultatom koji su rano uhvatili.

Nastavak je po Pjesnike krenuo bolje, jedno dobro dodavanje Šovšića Vugrinec je iskoristio za udarac iskosa sa šest metara, no Lisjak se nije dao prevariti. Igrala se 47. minuta. Samo tri minute kasnije snažno je pucao Vugrinec, a nogu na svega nekoliko metara od vrata nije stigao postaviti Ljubojević.

I u drugome je dijelu Abdurahimi nastavio probijati desnu stranu, jedno njegovo dodavanje u asistenciju je pretvorio Celjak, a na njegov je ubačaj Ljubojević poentirao glavom. U 56. minuti nogometaši Istre primili su pogodak nalik onome kojeg su u otvaranju utakmice postigli. Već se u idućoj akciji Ljubojević mogao upisati i u asistente, no Abdurahimijev udarac odlazi iznad gola.

Isti dvojac stvorio je opasnost i u 63. minuti, ponovno lijep prodor Abdurahimija glavom je kvalitetno zahvatio Ljubojević, no sa same je crte loptu izbacio Lisjak. Posljednjih 20 minuta utakmice sjajnim je udarcem sa 20 metara otvorio Vugrinec, Lisjak je ponovno u posljednji trenutak spasio svoja vrata. U 72. minuti pokušajem iskosa uzvratio je Šehić, no i Zagrebov je vratar na mjestu.

Oko 75. minute "bijeli" su ponovno zaplivali u obrani. Šehić je bez većih problema uspio ubaciti u kazneni prostor, no lopta je nekako ipak zapela u nogama domaćina. U tim su trenucima Pjesnici ponovno pokazali nesigurnost i napadačima Istre dali novog elana. Abdurahimi je novi ubačaj upisao u 81. minuti, no na drugoj strani nitko od njegovih isturenih suigrača ne stiže na loptu. Na drugoj strani vlastitu lošu reakciju bez posljedica je uspio ispraviti Škorić.

Napadi se domaćinu do kraja susreta nisu isplatili, ostalo je 1:1, a Puljani svakako mogu biti zadovoljniji ovakvim raspletom. Unatoč ljutnji Vulića prema svojim igračima, Istri ovaj bod puno više znači i zbog mogućeg istog omjera na kraju sezone sa Zagrebašima s obzirom da su ih na Kantridi svladali.

• Obrisan korisnik20.03.2010. u 10:29
    ma katastrofa za zagreb,svaka utakmica im je važna da se dignu a igraju kao da ih se ne tiče.
  • Pravi Purger19.03.2010. u 21:22
    Katastrofa,ako će ovako igrati do kraja bolje da ispadnu iz HNL-a.