1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 19.03.2010, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 700
Suci: Sudac: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek) Pomoćnici : Danijel Janošević, Tvrtko Jureša (Zagreb)
Inter-Zaprešić
0:1 Karlovac 1919
Neven Vukman 83'
Karlovac 1919

Stigli po bod, uzeli sva tri

Mario Lešković • petak, 19.03.2010.

Za Inter niti današnji susret s Karlovcem nije bio sretan. Karlovac predvođen trenerom Igorom Pamićem je sudeći prema prikazanoj igri stigao po bod, a kući nose sva tri. Igrači Intera moraju još puno učiti i raditi da bi naučili igrati na rezultat.

Tomislav Bosec
46'
15
Miroslav Šarić
53'
8
Armand Dubois Yankep
87'

Enes Novinić
69'

Andrea Ottochian
75'

Igor Pamić

Od prve minute bilo je vidljivo da nas čeka dosadna utakmica. Nijedna momčad nije dala do znanja publici da hoće pobjedu. Teren je bio odlično pripremljen, ali igračima se lopta odbijala kao da je nikad nisu vidjeli. U pogrešnim primanjima prednjačio je Interov Živko kojeg je trener Perković htio zamijeniti već nakon pola sata igre. Izdržao je do poluvremena.

Iz prvog dijela bitno je samo napomenuti prigodu Karlovca iz 30. minute kada nakon centaršuta Tokić puca glavom, Delač je već savladan, ali ispriječila se prečka te se na odmor otišlo početnim rezultatom.

U nastavku Perković uvodi Boseca računajući na njegovu požrtvovnost i zalaganje, ali kraj solidnih karlovačkih stopera ga se i nije baš vidjelo. Prvi opasniji udarac u okvir Sunare uputio je Balić u 60. minuti kada je sa 17 metara iskosa odlično ciljao Sunarin dalji kut, ali golman Karlovca bez većih problema skrenuo je loptu u korner.

Na sljedeću Interovu prijetnju čekalo se do 68. minute kada je Batarelo nanizao nekoliko igrača, ali to je bilo dovoljno za samo mlaki udarac u okvir. Sunara ponovo siguran.

Karlovac je u nastavku imao samo jednu prigodu i iz nje uzeo bodove. Po desnoj strani prošao je Barić i odlično centrirao na drugu vratnicu gdje je samo podmetnuo glavu Vukman i doveo svoju momčad u vodstvo. Sudeći prema dotadašnjoj igri Intera već je tada bilo vidljivo da Inter može postići izjednačujuću pogodak samo slučajno ili iz kaznenog udarca. Kaznenog udarca nije bilo, ali jedan očajnički udarac Jonjića u 90. minuti skreće obrana Karlovca, Sunara je na krivoj nozi, ali stiže do lopte.

Inter bezidejan u napadu tokom cijelog susreta, vidljiv je bio izostanak veznih igrača Cavrića, Gulića, T. Šarića, a još je k tome i suspendiran Grgurović.

Sivonjića se nije vidjelo do trenutka kada ga je Perković mijenjao, a bez ta četiri igrača Inter je ispodprosječna momčad i biti će teško zadržati trenutnu poziciju ukoliko se ti igrači ne oporave.

Karlovčani stigli po bod, odnijeli sva tri. Bilo je lijepo vidjeti kako igrači u gotovo svakoj situaciji traže savjet Pamića s klupe. Momčad bez "zvijezda", ali su pokazali da se disciplinom može ostvariti rezultat i kada nema neke igre.