1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 20.03.2010, 15:00 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 1500
Suci: Matoc (Zaprešić), Ambrinac (Zagreb), Olujić (Zagreb)

Ivana Strahija • subota, 20.03.2010.

Da im je promjena trenera i sustava igre godila dokazali su Varaždinci protiv Cibalije. Drugoplasiranu ekipu lige Varteksovci nisu shvatili kao favorita, već su se ravnopravno nosili s kvalitetnim protivnicima. Na žalost, od cijele utakmice Varteks je uzeo tek bod, iako je po prilikama zaslužio sva tri.

Ivan Baraban
51'
10
Davor Bagarić
71'
4
Josip Duvnjak
90'
Stanko Mršić

Od prve su minute Varaždinci pokazali da su u pet dana doživjeli puni preporod. Pod vodstvom novog trenera Samira Toplaka stekli su borbenost, agresivnost i želju za golom, koje se nisu dvojili pokazati od ulaska na travnjak.

Promijenio je Toplak koncepciju igre i postavio 4-2-3-1, odnosno izveo na teren kombinaciju Dreven – Tkalčić, Škvorc, Sušec, Kvesić – Brezovec, Balajić – Golubar, Mumlek, Glavica – Smrekar. Ekipa sastavljena od Varteksovih najstarijih i najmlađih igrača odmah je pokazala da misli ozbiljno.

U petoj je minuti tako Golubar nabacio za Smrekara, koji loptu pred golom Cibalije ne uspijeva iskoristiti. Na Smrekara odmah potom igra i Brezovec, a uvježbana je bila i akcija kad Brezovec dodaje za Balajića, ovaj loptu gura u sredinu prema Smrekaru i malo je falilo za gol, da se nije umiješao vratar Antolović.

Tek u 15. minuti i Vinkovčani su prešli centar, a iz prekida domaći gol pokušava ugroziti Malčić. Minutu kasnije iz slobodnjaka pokušava i Pavličić, no lopta odlazi s krive strane vratnice.

21. minuta donosi novo uzbuđenje pred vinkovačkim golom. Smrekar iz daljine puca jako dobro, a vratar Antolović loptu uspijeva tek odbiti. Poklon ne iskorištava Glavica, koji promašuje praznu mrežu. Nakon toga slijede dva slobodna udarca za Mumleka, a zatim na desetak minuta pada tempo Varaždinaca.

U 42. minuti Glavica je odvozio slalom, oslobodio se svog čuvara i loptu uputio k Mumleku, no Varteksov kapetan pogađa tek vratnicu, ali je domaća publika zadovoljna što su Varaždinci preboljeli žute minute. Ipak nije bilo sreće u samoj završnici, kad su Vinkovčani odjednom došli do gola za vodstvo.

Čakovčanin Kresinger u driblingu je bio bolji od Brezovca te loptu dopremio do suigrača Grgića. Ovaj puca s nekih 25 metara, a lopta neometana vratarom Drevenom ulazi u mrežu. No, Cibalia je u vodstvu bila svega 30tak sekundi, jer Tkalčića ruši Lukačević, a sudac Matoc pokazuje na bijelu točku. Siguran je izvođač za 1:1 kapetan Mumlek.

U drugom dijelu nastavlja se atraktivna domaća igra, a gledatelje su Varaždinci na noge digli odmah po nastavku. Fantastično se po desnom boku probio Golubar i ubacio za Glavicu, no ispred njega se ispriječio Grgić. Slijedi par prigoda i jednih i drugih iz kornera, a dvadesetak minuta pred kraj susreta dva su "zicera" propustili Varteksovci. S tri je metra od gola Smrekar pogodio okvir gola, a zatim je Golubar pokušao iz veće udaljenosti, no vratar Antolović siguran je u obrani svog gola.

Do kraja susreta gostujući vratar pokazao se odličnim čuvarom svoje mreže, te je uspio očuvati remi pred nasrtajima varaždinskih napadača. Bilo je tu uistinu svega, Brezovčevih bombi i Mumlekovih minijatura, ali rezultat ostaje 1:1.

• jazzwa23.03.2010. u 17:30
    Rena izgleda da je 2. mjesto rezervirano za nekog drugog, al NEKA NAS NE VOLE, ajmo Vinkulja
    jazzwa
  • Obrisan korisnik21.03.2010. u 14:30
    bio sam na utakmici moj brko i već 2 kola zaredom vani nam suci rade sve samo nam još gol nisu uspjeli zabiti, u rijeci poništili čist gol za 2:0 isto svaki kontakt njihova lopta sad penal što vide i sljepi ali NEKA NAS NE VOLE tad smo još jači
  • Obrisan korisnik21.03.2010. u 13:48
    Ti očito nisi bil na utakmici. Ili si bil previše zauzet paljenjem stolica na tribini, pa nisi stigel gledati kaj se događa na terenu.
  • Obrisan korisnik21.03.2010. u 13:47
    kako nam sude u hrvatskoj bolje da odemo u čačak igrat gostujuće utakmice ko nije bio na utakmici ne zna zašto je varteks imao toliko prilika sudac im je stalno davo loptu imali su igrača više cijelu utakmicu ne samo nakon crvenog kartona da nismo dali eurogol drukčiji nebi ni dali
  • Obrisan korisnik21.03.2010. u 09:08
    S ovakvim bunkerašenjem nemate nikakvih problema. Bod na gostovanju osvajate (skoro) svaki put.