1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 20.03.2010, 20:15 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 3000

Antonija Pavlić • subota, 20.03.2010.

Miroslav Slepička lijepim je pogotkom u 10. minuti donio Dinamu maksimalan plijen protiv prilično slabog Slaven Belupa u 21. kolu Prve HNL. U prvom smo poluvremenu vidjeli nekoliko dobrih prigoda, ali i manjih sukoba, dok je drugih 45 minuta proteklo u uspavanci koju su tek povremeno prekidali treneri - izmjenama. Modri su na koncu zasluženo osvojili puni plijen, te su se drugoplasiranoj Cibaliji odmaknuli na osam bodova. Slaven se pak porazom još malo udaljio od europskih pozicija...

Nogometaši Dinama u Koprivnici ipak nisu uspjeli ispucati frustracije zarađene u prošlom ogledu Prve hrvatske nogometne lige protiv Zadra. Modri nisu prezentirali posebno lijep nogomet, no i s polovičnim su zalaganjem uspjeli s Gradskog stadiona odnijeti maksimalan plijen.

Susret je počeo veoma žustro, pa je sudac Igor Križarić već u prvih nekoliko minuta morao smirivati strasti među igračima; na travnjaku su se našli Cufre, Ibanez, Maras, Delić... Lopta je uglavnom bila u zraku i nijedna se momčad nije uspjela nametnuti i rano preuzeti diktiranje tempa.

Prvu važniju situaciju bilježimo stoga tek u 8. minuti. Zbog ozljede je koncepciju Dinamova trenera Krunoslava Jurčića narušio Leandro Cufre, a na njegovo je mjesto "bačen" mladi Tomislav Barbarić.

No prisilna izmjena nikako nije uzdrmala zagrebačku momčad i ubrzo je potom, u 10. minuti, Miroslav Slepička doveo modre u vodstvo upisavši svoj osmi ovogodišnji prvenstveni pogodak. Slavenova ga je obrana zaboravila pokriti na rubu kaznenog prostora i Čeh je lijepo, od stative, loptu poslao iza Tomislava Pelina.

Dinamo je nakon pogotka uspio uspostaviti kakvu-takvu igru i dominaciju, a u nekoliko se navrata posebno istaknuo Sammir. Brazilac je očito uvidio slabosti u obrani farmaceuta i "vozio slalom" kako je i kada htio, no njegovi odlični prodori na koncu ipak nisu konkretizirani u prvih 45 minuta igre.

Do dvadesete je minute, ipak, pritisak modre momčadi ugasnuo, a dobru su igru potisnuli oštri startovi i temperamentni, nesportski potezi. U 30. je minuti došlo i do manjeg sukoba, no sudac je Križarić situaciju odlučio raščistiti bez posezanja za kartonima.

Ubrzo je nakon toga prisilnu izmjenu morao napraviti i Zlatko Dalić - igru je napustio omaleni Drago Papa, a njegovu je poziciju preuzeo Mario Gregurina. Pokazat će se malo kasnije da je to ipak bila donekle korisna izmjena. Slaven je počeo ozbiljnije igrati i stvarati prigode, te je prvi puta potisnuo Dinamo na njegovu polovicu.

U 40. je minuti Gregurina s lijeve strane prvi puta isprobao Butinine reflekse, a potonji je samo minutu kasnije sjajno obranio svoja vrata nakon odličnog udarca glavom Gorana Mujanovića. S desne je strane ubacio Kristijan Čaval. U sudačkoj je nadoknadi iz slobodnog udarca s gotovo 40 metara pokušao Maras, no Dinamov čuvar mreže ni tada se nije dao iznenaditi.

Drugo je poluvrijeme Slaven ponovno otvorio - griješeći. U 49. je minuti Ibanez oštro ubacio s desne strane, a loptu je pogrešno procijenio Kaja Rogulj i usamljen se na samo nekoliko metara od Pelina našao Mandžukić. No kockasti reprezentativac kao da nije očekivao loptu i "pucao" je pokraj gola.

Kratkotrajnu je uspavanku konačno u 61. minuti prekinuo Milan Badelj. Mladi je Dinamov veznjak oduzeo loptu na dvadesetak metara i silovito se sjurio prema Pelinu, no sjajno je u stopostotnoj prigodi reagirao čuvar koprivničke mreže.

Nakon kratkotrajne ubrzo je uslijedila i duga uspavanka. Letargiju su povremeno prekidale tek izmjene i pokoji žuti karton, budući da je sudac Križarić otkrio da ih - ipak ima u džepu.

Posljednjih deset minuta iznimno slabog drugog poluvremena proteklo je u tek nekoliko pokušaja prodora Mandžukića, Sammira ili Ibaneza - ništa nije urodilo plodom. Dinamo se s tri osvojena boda ponovno na prvenstvenoj ljestvici odmaknuo drugoplasiranoj Cibaliji na osam bodova, dok se Slaven porazom udaljio od mjesta koje vodi u Europu - treći Šibenik, devet kola prije kraja sezone, sada je od farmaceuta udaljen osam bodova.