Primera División, 27. kolo, 20.03.2010, 20:00 h
Real Madrid
Real Madrid 3:1 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Nikola Vlahović • subota, 20.03.2010.

Prvoplasirani Real Madrid na svom je stadionu u 27. kolu Primere dočekao Sporting našeg Mate Bilića. Nakon lošeg prvog poluvremena, u drugom su se strijelci "probudili" i Real je rutinirano arhivirao Sporting Gijon. Premda su gubili, igrači Reala preokrenuli su rezultat i na kraju slavili 3:1.

Odmah na početku utakmice Real Madrid je zagospodario terenom u želji da što prije zatrese mrežu gostujućeg gola. Hrvatski reprezentativac Mate Bilić nije počeo susret i svoju je priliku čekao na klupi za pričuve. Već u osmoj minuti pokušao je Gonzalo Higuain, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola. Da se ne misle samo braniti, gosti su pokazali u 15. minuti kada je sa desetak metara pucao Castro, ali Casillas brani njegov udarac.

Premda je Real imao nadmoć na terenu, kombiniranje njegovih igrača u prvih pola sata nije urodilo pogotkom. Sve pokušaje Reala uspješno je zaustavljala Sportingova obrana. Dobro je u 32. minuti sa vrha šesnaesterca tukao C. Ronaldo, ali vratar gostiju usppješno zaustavlja njegov udarac. Minutu nakon toga ponovno dobra prilika za domaćine, ali Higuain puca neprecizno i lopta odlazi pored gola.

Teško je odrediti koji je potez bio bolji u 43. minuti. Lijepo se za udarac izborio Higuain, odlično opalio sa 18 metara ali vratar Sportinga Juan Pablo refleksnom paradom spašava svoj gol. Vrlo hrabrom igrom gosti su se uspjeli obraniti u prvih 45 minuta, te na odmor otići s rezultatom istim kao i na početku utakmice. Real je dominirao i bio bolja momčad, ali tu nadmoć nisu uspjeli potvrditi pogotkom u prvom poluvremenu.

Nastavak utakmice donio je odmah i veliku priliku Reala. Nakon ubačaja s desne strane, odlično je pred golom Sportinga skočio Rafael van der Vaart, ali njegov udarac glavom odlazi iznad gostujućeg gola. Onda je u 52. minuti uslijedio šok i za navijače i za igrače Reala, Sporting je poveo. Odlično je na ubačenu loptu utrčao David Barral, izbjegavši zalađe sjurio se prema Casillasu i "zakucao" loptu u Realov gol.

Međutim, gosti su vodili točno tri minute, nakon što je Cristiano Ronaldo izveo slobodni udarac sa dvadesetak metara, vratar Sportinga kratko je odbio loptu koja dolazi točno do Rafaela van der Vaarta, a Nizozemac je bez problema posprema u gostujući gol. Već u 57. minuti Real je preokrenuo rezultat u svoju korist. Nakon kornera s desne strane, lopta je sretno došla do Xabija Alonsa, koji glavom iz blizine zabija za slavlje na Santiago Bernabeu.

Veliku priliku za izjednačenje gosti su imali u 65. minuti, dobro se odlobodio svojih čuvara i pucao De las Cuevas, ali Casillas još jednom pokazuje zašto je jedan od najboljih vratara na svijetu. Nakon što su to promašili gosti su odmah kažnjeni. Sve je sam napravio Higuain, primio loptu na tridesetak metara, prošao par igrača Sportinga i rutinirano zabio za velkih 3:1. Gosti su mogli smanjiti rezultat u 76. minuti, ali veliku pogrešku Sergia Ramosa gostujući napadači nisu iskoristili.

Nakon mučenja u prvih 45 minuta, Real je sasvim zasluženo došao do nove pobjede, a unatoč porazu, igrači Sportinga mogu biti zadovoljni hrabrom igrom koju su pokazali u prvom poluvremenu. Naš Mate Bilić u igru je ušao u 72. minuti zamjenivši strijelca Barrala.