Primera División, 27. kolo, 20.03.2010, 22:00 h
Espanyol 2:0 Sevilla
Sevilla

Osvaldo "potopio" Sevillu

Nikola Vlahović • subota, 20.03.2010.

Zadnju utakmicu subotnjeg dijela Primere odigrali su Espanyol i Sevilla. Domaćini su bili bolji tijekom cijele utakmice i zasluženo su slavili rezultatom 2:0. Oba pogotka za Espanyol postigao je Osvaldo.

Domaćini su u prošlom kolu doživjeli neugodan poraz od Tenerifa, dok je Sevilla odigrala neriješeno s Deportivom. U želji da se iskupe za poraz u prošlom kolu, domaćini su dobro otvorili utakmicu i poveli već u osmoj minuti. Nakon ubačaja s desne strane, dobro je pred golom Palopa skočio Osvaldo i doveo svoju momčad u vodstvo. Mogli su domaćini ubrzo i povećati svoju prednost, ali dobru priliku promašio je Callejon.

U 23. minuti ponovno je pokušao Osvaldo, ovaj put pucao je iz daljine, ali Palop se nije dao iznenaditi. Igrači Espanyola vrlo su agresivno ušli u utakmicu i nisu dopuštali gostima da organiziraju neku ozbiljniju akciju. U 39. minuti gosti su uputili udarac koji je "mirisao" na gol. Dobar solo prodor izveo je Adriano, ali udarac na kraju odlazi preko domaćeg gola. Najbolju priliku u prvom poluvremenu gosti su imali pred kraj prvog poluvremena. Slobodan udarac izveo je Adriano, a u gužvi pred domaćim vratarom dobro skače netko od Sevillinih igrača, ali vratar Espanyola efektno odbija loptu u korner.

Iako su gosti dva puta zaprijetili pred kraj prvog poluvremena, u prvih 45 minuta domaćini su bili bolja ekipa i zasluženo su na odmor otišli sa prednošču od jednog gola.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju igrači Espanyola, a što se rezultat na semaforu nije promijenio najzaslužniji je vratar Seville, koji je u nekoliko situacija odlično reagirao. U 57. minuti obrana gostiju napravila je pogrešku vraćajući loptu vrataru, ali vratar Palop stigao je prije napadača Espanyola i uspio otkloniti opasnost.

Sasvim zasluženo domaćini su povećali svoju prednost u 60. minuti, a strijelac je ponovno bio Osvaldo. Za drugi pogodak Osvalda nesebično je asistirao Fernando Marques, nakon što je presjekao napad gostiju. Veliku priliku za svoj treći gol domaćini su propustili u 72. minuti, ponovno je ubačaj došao s desne strane, dobro je po zemlji tukao neugodni Osvaldo, ali Palop odličnom reakcijom spašava svoj gol.

Igrači Seville večeras nisu uspjeli odigrati ni jednu pravu akciju, zahvaljujući prvenstveno veznom redu Espanyola. Domaći igrači u sredini terena nisu dali gostima da kombiniraju i sve njihove pokušaje prekidali bi u ranoj fazi napada. Espanyol je odigrao jednu dobru utakmicu i sasvim zasluženo došao do nova tri boda. Mnogo problema gostujućoj obrani zadavao je dvostruki strijelac Osvaldo.