Sampdoria
Sampdoria 1:0 Juventus
Juventus

Ivana Spahija • nedjelja, 21.03.2010.

U posljednjoj utakmici 29. kola Serie A, Sampdoria je na domaćem terenu zadala novi udarac Juventusu. Blucerchiati su zahvaljujući eurogolu odličnog Antonija Cassana uzeli pobjedu Staroj dami i uključili se u borbu za plasman u Ligu prvaka. Juventus je nastavio s lošim rezultatima i čini se kako bi najelitnije europsko natjecanje moglo postati samo san izabranicima Alberta Zaccheronija...

Nakon kiksa i remija sa Sienom te potopa od engleskog Fulhama u Ligi Uefe, nogometaši Juventusa u ovom su kolu domaćeg prvenstva doživjeli još jedan udarac. Raspoložena momčad Sampdorije na svom je Marassiju iskoristila ranjivost Stare dame i minimalnom pobjedom od 1:0 uzela vrijedna tri boda koja je stavljaju na peto mjesto na ljestvici, tik do zone Lige prvaka. Juventus je nakon poraza pao na šesto mjesto i čini se kako će momčadi Alberta Zaccheronija, s obzirom na prikazane igre u posljednje vrijeme, trebati čudo za dohvatiti jedno od četiri mjesta koja vode u najelitnije europsko natjecanje.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, uz nešto veću angažiranost domaćih nogometaša. Sampdoria je bila u prilici povesti u 11. minuti susreta, ali je Cassano iz blizine gađao pokraj gola gostiju. Juventus je vratima Storarija ozbiljnije zaprijetio tek u 23. minuti kada je Iaquinta bio neprecizan i loptu poslao pokraj vratnice.

Blucerchiati su krajem prvog dijela dosta pritisnuli gostujuću obranu, Cassano je u 41. minuti solidnim pokušajem potražio vrata Juventusa, ali je na mjestu bio Chimenti. Minutu kasnije ponovno je zaprijetio raspoloženi napadač Sampdorije, ali je i tu loptu spremno ukrotio gostujući vratar. Drugo poluvrijeme nastavilo se u jednako uspavanom ritmu, Juventus je golu domaćina ozbiljnije zaprijetio u 58. minuti, "projektil" Del Piera iz daljine prohujao je nekoliko centimetara pokraj vratnice u trenutku kada je Storari već bio svladan.

Niti domaćini nisu ostali bez prilike, Gastaldello je u 73. minuti, nakon izvedenog slobodnog udarca, bio najviši u skoku, ali je i njegov pokušaj zaustavio odlični Chimenti. Pomalo dosadan ritam utakmice razbijen je u 77. minuti kada je Cassano odličnim pogotkom rasparao mrežu Juventusa i Sampdoriji donio veliko vodstvo od 1:0. Domaćini su u 86. minuti mogli doći i do drugog pogotka, ali je na dobar pokušaj Manninija još bolje reagirao Chimenti. Ipak, i minimalna pobjeda bila je dovoljna Blucerchiatima za veliko slavlje pred domaćim navijačima i uključivanje u borbu za Ligu prvaka.

• Captain Jack22.03.2010. u 13:39
    Efektno izgleda,al da je golman bil priseban,to bi bil lak plijen za njega..neshvatljiv paceraj Chimentija
    Captain Jack
  • Yurraz21.03.2010. u 23:24
    Uh kakva golčina! Definitivno ide golmanu na dušu, pucano je s prevelike udaljenosti, ali svaka čast Cassanu!