Marin Pintur • utorak, 23.03.2010.

Španjolski prvoligaši ovoga tjedna odrađuju prekovremene sate, a odigrane su i prve dvije utakmice 28. kola. Sporting je na domaćem terenu pobijedio Deportivo, a svoj je obol pobjedi pogotkom u 30. minuti dao i Mate Bilić. Sevilla je kod kuće uzela samo bod protiv posljednjeg u ligi...

Dramatičan je bio dvoboj između Sportinga i Deportiva. Domaći su na kraju slavili pogotkom u posljednjoj minuti čime je Sporting učvrstio svoju poziciju u sredini ljestvice. Hrvatski reprezentativac Mate Bilić krenuo je u početnoj postavi Sportinga, a gosti su već u 11. minuti ostali s igračem manje. Zbog prekršaja upravo na Mati Biliću isključen je vratar gostiju Aranzubia.

Očekivano vodstvo domaćih je stiglo u 30. minuti kada je bivši napadač Hajduka preciznim udarcem u šesnaestercu Deportiva svladao pričuvnog vratara gostiju Manua. Sporting je i dalje stvarao prilike, međutim do pogotka su stigli gosti. U 65. minuti pogodak je postigao napadač Adrian na asistenciju Sergija.

Pitanje pobjednika riješeno je u sudačkoj nadoknadi. Branič gostiju Lopo je prekršajem zaustavio Matea u kaznenom prostoru za što je zaslužio i crveni karton. Tri je boda svojoj momčadi pogotkom s bijele točke donio Diego Castro.

U drugoj utakmici večeri dogodilo se iznenađenje. Petoplasirana Sevilla je na svojem stadionu doživjela ozbiljan udarac u borbi za četvrto mjesto i kvalifikacije Lige prvaka igrajući samo 1:1 protiv Xereza, koji je prikovan za dno ljestvice.

Domaći su jako dugo tražili put do Xerezove mreže, a kada je Kanoute u 63. minuti iz 11-erca zabio za 1:0, činilo se da bi u nastavku utakmice sve moglo ići lakše. No, gosti nisu izgubili glavu, a nagradu su dobili izjednačenjem Giode u 90. minuti.

Sevilla je propuštenom pobjedom ispustila i mogućnost za prestizanje Mallorce na četvrtom mjestu. Sada su na bodu zaostatka, uz utakmicu više.