Barceloni vrh Primere, poraz Zaragoze

Nikola Vlahović • srijeda, 24.03.2010.

U utakmicama 28. kola Primere, koje su započele u 20:00 sati, nije bilo iznenađenja. Barcelona se dugo mučila sa Osasunom i na kraju zasluženo slavila, dok je Zargoza našeg Marka Babića napravila novi korak prema zoni ispadanja..

Zaragoza koja se nalazi blizu opasne zone, otputovala je po važne bodove u goste kod Almerie, a naš Marko Babić nije se našao u prvoj postavi gostiju. U vrlo siromašnom i izjednačenom prvom poluvremenu, domaćini su imali blagu inicijativu, ali ništa konkretno nisu postigli, te su na pauzu otišli s rezultatom kao i na početku utakmice.

Nakon petnaestak minuta utakmice u nastavku, domaćini su poveli. Gol za Almeriu postigao je Nigerijac Kalu Uche. Ovom pobjedom Almeria je učvrstila svoje mjesto u sredini ljestvice i gurnula Zaragozu prema zoni ispadanja. Marko Babić cijelu je utakmicu odgledao sa klupe.

Vezane vijesti

Nakon fantastične utakmice i pobjede nad Zaragozom od 4:2 u prošlom kolu, igrači Barcelone nove bodove tražili su protiv Osasune. Iako je Barcelona bila puno bolja, nije uspjela slomiti otpor gostiju u prvih 45 minuta i na odmor se otišlo bez golova. Zlatan Ibrahimović i Lionel Messi, imali su nekoliko prilika, ali obrana Osasune uspjela je zaustaviti njihove pokušaje.

Drugo poluvrijeme nastavilo se isto kako je završilo prvo. Barcelona je vršila veliki pritisak na Osasunin gol, ali gostujuća obrana uspjevala je odoljeti svim napadima Guardioline momčadi. Ipak, gosti su pokleknuli u 73. minuti, a mrežu Osasune pogodio je Ibrahimović. Pobjedu Barcelone na kraju utakmice potvrdio je mladi Bojan Krkić. Barcelona je dosta dugo lomila obranu gostiju i na kraju je došla do zaslužene pobjede. Sa nova tri boda i utakmicom više od Reala, Barca je preuzela čelo Primere.

Vrlo dobra Mallorca, koja se nalazi na četvrtom mjestu, odigrala je utakmicu protiv Santandera. Domaćini su u prvom poluvremenu imali blagu incijativu na terenu i imali su veći posjed lopte, ali gosti su bili opasniji. Prilike za Mallorcu propustili su Ayoze, Gonzalo Castro i Pierre Webo. Kod domaćina najviše se u prvih 45 minuta istaknuo Sergio Canales i Pedro Munitis.

U drugo poluvrijeme agresivnije su krenuli igrači Santandera, međutim svoju incijativu nisu uspjeli okruniti pogotkom. Do kraja utakmice nekoliko polu prilika imali su i jedni i drugi, ali nije došlo do promjene rezultata. Ovim bodom zadovoljniji mogu biti gosti, koji sad imaju dva boda više od Seville koja se nalazi na petom mjestu.

Momčad Tenerifa nalazi se u zoni ispadanja i večeras je imala težak zadatak. Na svom stadionu ugostili su Villarreal. Na kraju prvog poluvremena statistika je pokazala da su domaćini imali 62% vremena loptu u svojim nogama, ali poveli su gosti. Žutu podmornicu u vodstvo je doveo na kraju prvog plouvremena Nilmar.

Ipak, domaćini su se uspjeli vratiti u igru u 60. minuti, a mrežu gostiju pogodio je Nino. Napadaču Tenerifa za pogodak je asistirao Ayoze. Hrabrom igrom domaćini su došli do prednosti u 76. minuti, a najzaslužniji za slavlje domaćina je Jose Antonio Culebras, koji je pogodio za preokret na utakmici. Dvije minute prije kraja utakmice za 2:2 pogodio je Giuseppe Rossi.

Još jedna momčad koja nikako ne uspjeva izaći iz zone ispadanja je i Valladolid. Nakon pobjede nad Deportivom u prošlom kolu dočekali su Espanyol. Prvih pola sata prošlo je u dosta izjednačenoj utakmici bez većih uzbuđenja. Za prvo uzuđenje na terenu pobrinuo se napadač domaćina Diego Costa, koji je u 36. minuti dobio crveni karton. Na stadionu José Zorrilla gledatelji nisu vidjeli dobar nogomet u prvom poluvremenu. Ni jedna ni druga momčad nisu uputile udarac u okvir gola u prvih 45 minuta.

Loša igra nastavila se i u drugom poluvremenu, a gledatelji su u cijeloj utakmici vidjeli tek tri udarca koja su išla u okvir gola. Dva puta pokušali su igrači Espanyola, dok su domaćini samo jednom pucali u okvir gola. S obzirom da su većinu utakmice igrali s igračem manje, domaćini moraju biti zadovoljni bodom.