Primera División, 28. kolo, 24.03.2010, 22:00 h
Valencia 1:0 Málaga
Málaga

Valencia rutinirano do bodova

Nikola Vlahović • četvrtak, 25.03.2010.

Svoju utakmicu 28. kola Primere u kasnijem terminu odigrali su Valencia i Malaga. Na stadionu Mestalla, Valencia je nadigrala Malagu i zasluženo došla do nova tri boda. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je David Villa.

Obje momčadi u prošlom kolu upisale su pobjedu s identičnim rezultatom. Valencia je sa 2:0 svladala Almeriu, dok je Malaga s istim rezultatom bila bolja od Villarreala. Domaćini su prvu priliku imali već u šestoj minuti, ali pokušaj Miguela odbija vratar Munúa. Bolju i konkretniju igru domaćini su okrunili pogotkom u 13. minuti. Na asistenciju Mate, gostujućeg vratara lagano je svladao David Villa.

Gosti su svoju prvu priliku na utakmici imali u 22. minuti. Nakon kornera u dobroj situaciji našao se Baha, ali njegov udarac odlazi preko gola. Nakon pola sata ige ponovno se u prilici našao David Silva, dobro je pucao po zemlji, ali ovaj put vratar Malage bio je na pravom mjestu. Samo dvije minute kasnije lukavi Silva mogao je postići i drugi gol na utakmici. Nakon nespretne reakcije gostujuće obrane, Silva je došao do lopte prije vratara Munúa, ali njegov udarac odlazi pored lijeve vratnice.

Vezane vijesti

Dobro je u 38. minuti iz daljine potegao Jordi Alba, međutim, vratar Malage nije se dao iznaditi i efektno je odbio loptu u korner. Na stadionu Mestalla gledatelji su vidjeli vrlo dobrih 45 minuta, u kojima je Valencia u potpunosti dominirala i sasvim zaslužno na odmor otišla s prednošću.

Nastavak utakmice nije donio nikakve promjene, Valencia je i dalje napadala i stvarala prilike, dok su gosti rijetko dolazili pred gol Sancheza. Domaćini su bili blizu povećanja prednosti u 61. minuti. Alexis je pucao sa desetak metara ali njegov udarac odlazi iznad Malaginih vrata. Gosti su bili blizu izjednačenja u 66. minuti, nakon dobrog ubačaja sa desne strane u prilici se našao Felipe Caicedo, ali vratar Valencie uspjeva zaustaviti njegov pokušaj.

Domaćini su mogli riješiti utakmicu u 77. minuti, na ubačaj Joaquina utrčao je Villa, ali napadač španjolske reprezentacije loše je zahvatio loptu i nije došlo do promjene rezultata. Igrači Valencie mirno su priveli utakmicu kraju i zasluženo došli do novih bodova. Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija da se napadači Šišmiša pokazali malo više koncentracije u pojedinim situacijama.

Valencia koja se nalazi na trećem mjestu Primere, ovom pobjedom pobjegla je četveroplasiranoj Mallorci na šest bodova, dok se Malaga spustila na neugodno 16. mjesto.

• H.E. Pennypacker25.03.2010. u 00:48
    bravo valencia, mislim da već sad s popriličnom sigurnošću mogu reći da ćemo ju napokon ponovno gledati u ligi prvaka!