Ibrahimović izvukao Barcelonu

Borna Rupnik • subota, 27.03.2010.

Zlatan Ibrahimović pokazao se čovjekom odluke na Mallorci, gdje se Barcelona usprkos tome što je gotovo 70% vremena imala loptu u nogama igrala sa svojom sudbinom...

Barcelona je minimalnom pobjedom preskočila Real Madrid na barem 24 sata. Katalonci su u subotu gostovali na Mallorci, a Kraljevski klub u nedjelju igra gradski derbi s Atleticom.

Mallorca je protiv aktualnih prvaka Španjolske i Europe odlično počela i već u drugoj minuti uzdrmala vratnicu - sreće nije imao Aritz Aduriz - a Barcelona sve do 16. minute i pokušaja Gabriela Milita nije uspjela stvoriti pravu šansu. Tada su ipak Katalonci preuzeli inicijativu, ali kraj prvog poluvremena opet je pripao ekipi s Baleara, a Barcelonu je još jednom spašavao okvir gola.

Vezane vijesti

Josep Guardiola je Lionela Messija na teren poslao u 51. minuti, a nastavak je udarcem iz daljine otvorio Seydou Keita. Uzvratio je Mario Suarez, a presudni se trenutak zbio u 62. minuti susreta. Zlatan Ibrahimović je nakon kornera iz blizine poslao loptu u mrežu za konačnih 1:0 i sva tri boda.

Premda je rijetko dolazila u posjed lopte, Mallorca je stigla zaprijetiti i u samoj završnici, no bez konkretnog učinka. Tako Barcelonin strateg uoči prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka protiv Arsenala može biti zadovoljan odrađenim poslom, iako je bilo i boljih igara njegove momčadi.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Malaga i Tenerife podijelili su bodove (1:1). Domaćini su poveli u 66. minuti preko Apona, a gosti su poravnali s 11 metara, a strijelac je bio Alfaro, pri čemu je Malagin Mtiliga dobio crveni karton.