Villarreal 3:0 Sevilla
Sevilla

Žuta podmornica "torpedirala" Sevillu

Nikola Vlahović • nedjelja, 28.03.2010.

U sklopu 29. kola Primere, na stadionu El Madrigal, Villarreal je dočekao Sevillu. U vrlo dobrom prvom poluvremenu domaćini su došli do dva gola prednosti, a u nastavku su postigli još jedan. Smjena na klupi Seville nije dovela do pomaka u gostujućoj igri.

U želji da ne izgube Europu, čelni ljudi Seville imenovali su Alvareza za novog trenera. Sevilla je doputovala u goste Villarrealu, koji je u prošlom kolu odigrao 2:2 sa Tenerifom. Igrači Žute podmornice vrlo dobro su otvorili utakmicu. Dobro otvaranje domaćina iznenadilo je goste, koji su se već u šestoj minuti našli u rezultatskom minusu. Na ubacivanje Nilmara, mrežu Seville pogodio je Giuseppe Rossi.

U 17. minuti već je bilo 2:0 za Villarreal, ponovno je centrirao Nilmar, domaći vratar loše procjenjuje let lopte, a Llorente glavom posprema loptu iza leđa Palopa. Odličnu priliku za smanjenje rezultata domaćini su imali u 25. minuti. Sam pred vratara Villarreala izašao je Luis Fabiano, ali Brazilac propušta vrlo dobru priliku. Domaćini su mogli postići i treći gol u 35. minuti, međutim, Roosi se spetljao i nije došlo do promjene rezultata.

Vezane vijesti

U prvih 45 minuta utakmice Žuta podmornica u potpunosti je nadigrala Sevillu i sasvim zasluženo došla do prednosti od dva gola. Novi trener Seville Alvarez , nastojat će brzo zaboraviti prvo poluvrijeme, a zasiguno je imao što reći svojim igračima u svlačionici.

U želji da što prije smanji rezultatski zaostatak, trener gostiju u igru je uveo Frédérica Kanoutéa, a u svlačionici je ostao Alvaro Negredo. Odmah u nastavku Sevilla je imala dobru šansu. Sam pred vratara Lopeza išao je Luis Fabiano, međutim, vratar domaćina izvrsnom reakcijom odbija loptu. Vratar Palop u 63. minuti odlično je izvadio loptu ispod grede, nakon što je udarac uputio Llorente.

Iako su gosti pokušavali zaprijetiti vrataru Lopezu, njihovo kombiniranje neuspješno bi završilo već u ranoj fazi napada. Vrlo rastrčani domaći igrači, prekidali su sve akcije gostiju te su lako dolazili u izgledne prilike za gol. Petnaest minuta prije kraja utakmice, dobro je glavom sa desetak metara tukao Kanouté, ali vratar domaćina bio je na pravom mjestu. Ponovno je u 84. minuti iz daljine pucao Luis Fabiano, ali vratar domaćina bez problema zaustavlja njegov udarac. Domaćini su odigrali vrlo dobru utakmicu, a pobjedu je na kraju utakmice potvrdio Robert Pires. Villarreal je u svim segmentima nadigrao Sevillu i sasvim zasluženo došao do tri nova boda.