Real Madrid
Real Madrid 3:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Nikola Vlahović • nedjelja, 28.03.2010.

Nakon što je Barcelona osvojila nova tri boda u 29. kolu Primere, večeras je taj zadatak imao i Real Madrid. U zanimljivoj utakmici Real je svladao Atletico Madrid 3:2. Premda su na odmor otišli sa negativnim rezultatom, u drugom poluvremenu igrači Reala preokrenuli su utakmicu. Derbi je opravdao očekivanja, a gledatelji su vidjeli pet pogodaka.

Gradski derbi Real je dočekao bez nekoliko važnih igrača. Zbog ozljeda van stroja su Kaka, Karim Benzema, Lassana Diarra, Royston Drenthe, Pepe i Ezequiel Garay. Statistika pokazuje da je Real apsolutni favorit u gradskom derbiju, jer Atletico nije došao do pobjede u zadnjih 16 utakmica koje su odigrale ove dvije momčadi. Međutim, ohrabreni pobjedom nad Bilbaom u prošlom kolu, gosti su došli na Santiago Bernabeu u nadi da mogu doći do pozitivnog rezultata.

Takav ulazak u utakmicu isplatio im se već u desetoj minuti. Spretno su igrači Atletica izigrali Realovu obranu, lopta je došla do Jose Antonia Reyesa, a bivši igrač Reala majstorskim udarcem dovodi svoju momčad u vodstvo. Dobro je u 22. minuti pred gol gostiju loptu ubacio Marcelo, ali Gonzalo Higuain loše reagira i šalje loptu preko gola. U želji da se što prije vrate u utakmicu, igrači Reala počeli su stvarati šanse. Silovito je u 25. minuti pucao Rafael van der Vaart, međutim, lopta pogađa obrambenog igrača gostiju i odbija se u korner.

Odličan solo prodor napravio je C. Ronaldo u 30. minuti. Portugalac je primio loptu na pola igrališta i u sprintu se sjurio prema golu gostiju, nakon što se izborio za udarac, silovito je tukao u desni kut, ali lopta prolazi pokraj vratnice. Veliku priliku za poravnanje rezultata Real je imao u 37. minuti. Iz voleja je sa desetak metara pucao Marcelo, ali mladi vratar Atletica De Gea, odličnom obranom odbija loptu u korner. Nakon kornera, lopta je došla do Higuaina, Argentinac je već bio svladao vratara gostiju, ali u zadnji čas netko od obrambenih igrača gostiju blokira njegov udarac. Na kraju prvog poluvremena veliku priliku za izjednačenje propustio je C. Ronado. Dobro je utrčao na ubačenu loptu, ali njegov udarac glavom odlazi izvan okvira gola.

Tri minute nakon što je počelo drugo poluvrijeme Real je izjednačio. Korner je izveo Esteban Granero, dobro je pred golom Atletica glavom pucao C. Ronaldo, međutim, lopta odlazi na drugu vratnicu gdje se nalazi Xabi Alonso i zabija za poravnanje rezultata. U 55. minuti Real je preokrenuo utakmicu. Milimetarski točnu dugu loptu poslao je Xabi Alonso, odlično je utrčao Alvaro Arbeloa i rutinirano svladao vratara gostiju za veliko slavlje na Santiago Bernabeu.

Pet minuta nakon toga, Real je bio blizu povećanja vodstva. Glavom je pucao Higuain ali zatresla se greda. Međutim, u 62. minuti ništa nije spriječilo Real da postigne treći pogodak i tako riješi utakmicu, strijelac je bio Higuain. U vrlo uzbudljivoj utakmici gosti su smanjili rezultat u 68. minuti. Rukom je u svom šesnaestercu igrao Xabi Alonso, a najstrožu kaznu sigurno je realizirao Diego Forlan. Lijepo je u 80. minuti Higuain primio jednu loptu na vrhu šasnaesterca, okrenuo se i pucao, ali lopta odlazi pored lijeve vratnice. Do kraja utakmice i jedni i drugi su imali još nekoliko prilika, ali na semaforu je ostao rezultat 3:2.

Real Madrid puno se mučio u prvom poluvremenu i nikako nije uspjevao naći put do gostujućeg gola. Iako su na odmor otišli sa golom minusa, "uraganskim" preokretom u drugom poluvremenu domaćini su došli do zaslužene pobjede. Ovom pobjedom Real se vratio na vrh Primere, te se nastavlja neizvjesna utrka za naslov španjolskog prvaka između Reala i Barcelone.