Borna Rupnik • subota, 03.04.2010.

Athletic Bilbao hrabro je zaigrao u Barceloni i trudio se prijetiti Victoru Valdesu, no protiv razigranih Katalonaca jednostavno nije imao šanse...

Barcelona je ponovno, barem privremeno, zasjela na vrh poretka španjolskog prvenstva. Tri su nova boda sjela na njihov konto nakon visoke pobjede nad Athleticom iz Bilbaa (4:1).

Josep Guardiola poslao je na teren Camp Noua redizajnirani sastav u kojem je bilo mjesta za Abidala, Čigrinskog, Bojana i Jeffrena, a priliku je kasnije dobio i Jonathan. Messi je zaigrao od prve minute, ali je Xavi ušao tek u drugom dijelu.

Upravo je omaleni Argentinac stvarao najviše problema baskijskoj obrani, a i započeo je akciju za prvi gol. U 25. minuti dao je loptu za Abidala, koji dodaje Jeffrenu i tu je načeta mreža Gorke Iraizoza.

Na 2:0 povisio je Bojan nakon što je kapetan Carles Puyol ukrao loptu gostima, a Bojan je svoj drugi gol na utakmici upisao u 58. minuti, okončavši jednu tipičnu Barceloninu akciju s puno kombinatorike.

Naposljetku se pogotkom osladio i Lionel Messi na asistenciju Pedra Rodrigueza, no u toj je situaciji i Gorka Iraizoz morao bolje reagirati. Počasni pogodak Athletica djelo je Markela Susaete iz 77. minute, a sastavu iz Bilbaa ostaje zadovoljstvo činjenicom da su stvorili nekoliko itekako izglednih prilika i žal što bar poneku više nisu iskoristili.

U prvoj utakmici dana Zaragoza je pogocima Ponzija i Suaza svladala Malagu, a Marko Babić nije konkurirao za momčad domaćina.