1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 10.04.2010, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2000
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Mate Matić (Zagreb)

Borna Rupnik • subota, 10.04.2010.

Kao i u jesenskom dijelu prvenstva, Dinamo je svladao Lokomotivu s minimalnih 1:0. Strijelac jedinog pogotka u Maksimiru bio je Brazilac Sammir s 11 metara, već u šestoj minuti...

Dinamo je i drugi puta ove sezone, u pomalo šarenom sastavu kojeg je kao kapetan predvodio povratnik Igor Bišćan, nadjačao svoju mladost u dresu Lokomotive. Utakmica nije oduševila, a svoje je nezadovoljstvo veći dio ne baš brojne publike - premda je ulaz na stadion bio besplatan - izrazio zvižducima po završetku susreta.

Frano Mlinar

Posljednjih desetak minuta u Dinamovom dresu s brojem 13 na leđima odigrao je i junior Frano Mlinar, pridruživši se reviji modre mladosti na Maksimiru.

Na prvi i jedini gol nije se dugo čekalo, svega šest minuta, a uslijedio je nakon upitnog pada Marija Mandžukića u kaznenom prostoru Lokomotive. Siguran realizator bio je Brazilac Sammir, koji je tako postigao svoj peti pogodak u ovogodišnjem prvenstvu Hrvatske.

Tada je na red došlo najbolje razdoblje Lokomotivine igre, a najbliže poravnanju "ružičasti" su stigli već u 12. minuti, kada su Nino Bule i Ivan Mršić lijepo probili desnu stranu Dinamove obrane, no Mršićev je udarac Tomislav Butina odbio u korner. U sličnoj je situaciji nedugo potom bio i Tomislav Havojić, ali je bio previše neodlučan za konkretniju završnicu.

Dinamo je sljedeću pravu akciju složio sredinom prvog dijela, no Dodo je naposljetku pucao s petnaestak metara visoko preko gola. Završnica je ipak pripala sastavu Krunoslava Jurčića, pri čemu Sammir i Kramarić nisu uspjeli pogoditi željeni cilj. Ivan Peko imao je solidnu priliku posložiti protunapad, no na odmor se ipak otišlo s minimalnom prednošću nominalnog domaćina.

Fair-play

Tomislav Barbarić istaknuo se i jednim korektnim potezom, priznavši sucu Franu Joviću u 57. minuti da je lopta za Lokomotivu, premda je djelitelj pravde pokazao suprotno.

Drugo je poluvrijeme ponudilo tek nekoliko slabašnih poluprilika među kojima se izdvaja slobodan udarac Mateja Bagarića s 20 metara koji naposljetku nije zahtijevao reakciju TOmislava Butine. Dodo se u 66. minuti probio u Lokomotivin kazneni prostor, ciljao suprotni, donji kut Kelavinog gola, no lopta se nije zakoprcala u mreži. Tu je šansu Lokomotiva pokušala iskoristiti za još jedan protunapad, ali Bule nije dobro ubacio.

Momčad Roya Ferenčine malo se ohrabrila oko 70. minute, a Matej Jelić, koji je zamijenio Bulu, opasno je zaprijetio u svom prvom napadu, no otišlo je ponad prečke Dinamovog gola. Dinamovci su u završnim minutima bili tek za nijansu aktivniji, a Lokomotivi je ovoga puta nedostajalo i ideje i snage za bilo kakav pomak.

Međutim, bod je svojoj momčadi u sučevoj nadoknadi mogao osigurati Tomislav Havojić, koji je pucao glavom sa samo nekoliko metara, ali se lopta prošetala tik pored desne vratnice, na golemo Havojićevo razočaranje. Tako je ostalo 1:0 na semaforu: Dinamo čuva svoju bodovnu zalihu na vrhu poretka, a Lokomotiva usprkos porazu nije izgubila korak u borbi za, zasad, šesto mjesto.

• Obrisan korisnik11.04.2010. u 02:57
    Manžukić o penalu kojeg ni Mamić ne bi sudio: 'Ne znam, nisam ga tražio..' konju glupi, drugi put traži jedanaesterac...nemoj da mora sudcu biti ponovno neugodno...misli malo i na njegove osjećaje p.s. sudac je vjerojatno mislio da će nakon penala dinamo utrpati još par komada, pa da će beusan i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.04.2010. u 01:50
    Ma najjači mi je Beusan: ''To je bilo slobodno sudačko uvjerenje''. Pa to može bilo tko reći!!! Ili za penal protiv Rijeke: ''Bilo je potezanja i za penal ali ja ga ne bi sudio.'' Pa čekaj, jesu li bili jedanaesterci ili nisu??? Ne kužim čemu uopće služi Oko Sokolovo osim da se dobro nasmiješ...=)
  • Obrisan korisnik11.04.2010. u 00:39