1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 10.04.2010, 16:00 h, Stadion Veruda, gledatelja: 1500
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Premužaj (Varaždin), Munić (Bregana)

Matej Milanović • subota, 10.04.2010.

Nogometaši Istre 1961 nadigrali su Zadrane u 24. kolu 1. HNL i time došli na 24 boda na prvenstvenoj ljestvici. Pobjedu su domaćima donijeli Traore i Šehić koji je na povratku u pulski sastav bio igrač utakmice...

Dario Bodrušić
82'

Franko Bilaver
24'
6
Bruno Šiklić
53'

Antonio Mršić
67'
Dalibor Zebić

Utakmica odmora dobro je došla Asimu Šehiću koji se psihološki vratio i uvelike pomogao Istri 1961 da pred domaćim navijačima slavi pobjedu protiv Zadra. Istrani su od samog početka zaigrali bolje od protivnika i pokazali da žele doći do troboda. Usprkos boljoj igri domaći su u prvom dijelu imali tek jednu ozbiljnu priliku koju nisu uspjeli realizirati.

U nastavku je Istra počela i stvarati prilike na što Zadrani nisu imali pravog odgovora. Domaći su prvi put slavili u 60. minuti. Šehić je nakon dobre solo akcije ubacio za Khaliloua Traorea koji je svladao gostujućeg vratara Antonija Ježinu. Nakon pogotka nastavio se pritisak Puljana koji je rezultirao novim pogotkom.

U 70. minuti Mislav Anđelković je uputio udarac iz velike udaljenosti, Ježina je obranio, no na lopti je bio Šehić koji je bez problema ugurao loptu u mrežu za 2:0. Do kraja utakmice Istra je imala još jednu veliku priliku. Šehićeva lopta stigla je do Darija Bodrušića koji se ipak nije snašao pred protivničkim vratima.

Istra 1961 je tako jako dobrim nastupom došla do punog plijena koji puno znači u borbi za ostanak. Zadar pak nije pokazao previše, ali im ovaj poraz ipak ne bi trebao previše naškoditi obzirom da su na mirnoj devetoj poziciji i još imaju šest bodova više od pulskog sastava.