1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 10.04.2010, 18:00 h, Stadion SRC Mladost, Čakovec, gledatelja: 500
Suci: Svilokos (Sisak), Crnolatac (Petrinja), Jureša (Zagreb)

Ivana Strahija • subota, 10.04.2010.

Da nije žalosno bilo bi smiješno, pa od tud i naslov ovog izvještaja. Momčad Međimurja je pod vodstvom novog trenera odigrala komično tragično, a obrana je bila katastrofalna. U prvom su poluvremenu Riječani uspjeli čak tri puta zabiti gol, a u drugom su za svaki slučaj zabili još dva, da sumnje u pobjednika ne bi bilo.

Ivica Žuljević
46'
28
Marko Grgić
46'
6
Zoran Lesjak
58'
Ramon Fernandez
76'
Nenad Gračan

U prvih 20 minuta susreta Međimurci su dominantni, a publika pomalo dobiva nadu da je novi trener Tomislav Ivković donio "ono nešto". Nakon par neiskorištenih kornera i propuštenih dodavanja, Međimurci odličnu priliku imaju u 10. minuti. Vuka s desne strane probija gostujuću obranu i dodaje za Limu, koji centrira loptu pred gol i pred Eliomara, ali on promašuje nemoguće.

A onda u 21. minuti hladan tuš, Međimurje je nevjerojatno primilo gol. Loptu iz daljine međimurska obrana ne uspijeva izbaciti iz svog kaznenog prostora, ona štoviše dolazi do Kreilacha, koji s pet metara puca, ali Vuljanko izbija loptu, baš na nogu Gerca kojem nije teško zatresti mrežu.

Od šoka se Međimurci nisu uspjeli ni oporaviti, a već gube 0:2. Iz svoje druge prilike na utakmici Riječani zabijaju još jedan gol. U kontranapadu, nakon što su se Lima i Vuka "zezali" sa škaricama pred golom vratara Radmana, Đalović loptu šalje Štroku, a ovaj je preskače u korist Kreilacha koji matira Vuljanka.

POKRALI IM TRANSPARENTE

Iako domaćim navijačima nikako nije bilo do bilo čega nakon potopa njihovih miljenika, još su lošije raspoloženi bili kad su otkrili da im je netko ukrao transparente.

Minutu kasnije je već 0:3, uz još jednu pogrešku domaće obrane. Đalović s loptom juri pred domaći gol i puca, a na njegovu sreću tamo je Gerc kojem Vuljanko ne može ama baš ništa.

Do kraja poluvremena slobodni udarac i čak dva kornera za crveno-crne, ali se Riječani nisu trebali brinuti jer ni iz prekida Međimurje nije opasno. Da ne bi bilo dosadno pobrinuli su se gosti koji dva puta prijete domaćem golu.

Drugo poluvrijeme Međimurci počinju s dvije promjene u sastavu, Ivković je umjesto Pintarića i Eliomara uveo Grgića i Žuljevića. Oni domaćima nisu donijeli baš ništa po pitanju agresivnosti, sigurnosti ili atraktivnosti igre.

Zato Riječani znaju da je domaća obrana propusna kao sito, a to dokazuju u 48. minuti, kad je na semaforu 0:4. Dugu loptu iskorištava Gerc, bez problema prolazi pored Amaurija i Georgijevskog i zabija iza Vuljanka.

Vrijeme potom Međimurje koristi kako bi propustilo svaku moguću priliku koja im se ukazala, pa tako i slobodni udarac s 18 metara, kad kompliciraju i dodaju se, sve dok im Riječani nisu uzeli loptu.

LIJEPO, A UZALUD

U sudačkoj nadoknadi zabio je Golubović, bio je to pravi euro-pogodak iz voleja s 20-tak metara, ali ništa nije moglo popraviti raspoloženje domaćih kibica.

U 78. minuti Riječani dolaze i do petog pogotka, i to iz penala. Lopta je pogodila nekog od domaćih igrača u ruku, a sudac pokazuje na bijelu točku. Vratar Vuljanko nije se uspio ispričati domaćoj publici i obraniti penal, kojeg je sigurno izveo Đalović.

Ostatak susreta ne treba opisivati, samo možemo reći da su domaći pokazali puno premalo, ili pak čak i previše – zbunjenosti, slabe obrane, netočnih dodavanja… Riječanima svaka čast, uzeli su ponuđeno i s razlogom osvojili sva tri boda.

• Obrisan korisnik10.04.2010. u 23:26
    Hvala bogu da smo dobil nekoga. Decki samo hrabro naprijed pa vam ni suci nece nista.. Krepat ma ne molat
  • Gomez6910.04.2010. u 20:58
    gračan ima utuvljeno u glavi da štrok i fernandez nemogu igrat zajedno!? neznam zakaj.
    Gomez69
  • Obrisan korisnik10.04.2010. u 20:36
    Haha... dany1983 dobra! Hvala Bogu da je Rijeka nekoga pobjedila i razbila... Jedino mi nije jasno zašto Fernandez počinje s klupe(?)
  • dany198310.04.2010. u 19:51