1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 10.04.2010, 18:00 h, Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja: 2 000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Saša Fegeš (Nedelišće) i Diego Žudetić (Pula)

Ivana Jurica • subota, 10.04.2010.

Momčad Branka Karačića na najljepši je način čestitala rođendan svojim vjernim navijačima. Pored toga, još su jednom Šibenčani opovrgnuli i priče o navodnom puštanju bodova suparniku. Slavili su Modri nad Zagrebom s 3:1 uz dva gola maestralnog Stipe Bačelića-Grgića i jednim, ukupno jubilarnim desetim prvenstvenim, Ermina Zeca.

Sandro Bloudek
73'
17
Antonio Jakoliš
76'
18
Ivan Medvid
83'
Sven Dedić
36'
8
Stjepan Babić
46'
22
Goran Ljubojević
56'
Igor Štimac

Tek u petom domaćem proljetnom susretu Šibenčani su se osladili pobjedom. Zagreb je od prve minute krenuo otvoreno, budući da mu je svaka utakmica sada od presudne važnosti u borbi za ostanak u ligi, a Šibenik je znao kazniti takvu igru gostuju. Već u trećoj minuti zatresla se Škorićeva mreža. Alispahić je na desnoj strani uposlio samog Bačelića-Grgića koji matira gostujućeg vratara za vodstvo na samom otvaranju utakmice.

Slavlje Funcuta

Gromoglasnim pljeskom oko 2.000 navijača na Šubićevcu pozdravilo je izlazak na teren šibenske momčadi koja je tri dana ranije ispisala jednu od najljepših stranica u svojoj povijesti. Funcuti su od prve do posljednje minute bodrili Karačićevu momčad koja im je za 27. rođendan podarila najljepši poklon, prvu proljetnu domaću pobjedu.

Dvije minute kasnije opasno je bilo na drugoj strani. Nakon pogreške Budiše Medić je pucao s ruba kaznenog prostora, ali Blažević je odbio u korner. Gosti su imali više loptu u svom posjedu, umorni Šibenčani prepustili su im inicijativu, ali su i opasno prijetili Škoriću. U 18. minuti pokušao je i Husmani, ali nije bilo većih problema za vratara Zagreba. Nešto kasnije ponovno je bilo neugodno u domaćem kaznenom prostoru – pucao je Oršulić, Blažević brani nakon čega obrana domaćih čisti ispred gostujućih igrača. Igralo se vrlo otvoreno i u takvom odnosu snaga najveći broj protivnika na Šubićevcu teško se može nositi s Modrima.

U razmaku od dvije minute u prilikama se našao i domaći kapetan Ademi. Prvi put pucao je malo preko gola, dok je u drugoj situaciji, nakon odličnog solo prodora, ponestalo snage za precizniji završni udarac. 35. minuta i nova stopostotna prilika domaćih: odličnu akciju pokrenuo je Fuštar, sudjelovali su i Alispahić i Zec koji je s desne strane ubacio oštru loptu na drugu stativu gdje je kapetan Ademi zakasnio, pa nije ubacio loptu u nebranjenu mrežu. U 41. minuti s terena je zbog ozljede iznesen Špičić, a kako je Štimac izmjenu napravio tek početkom drugog dijela, gosti su do kraja prvog poluvremena igrali s igračem manje. Ali uspjeli su stvoriti fantastičnu priliku: bijeg Dedića, koji je ušao umjesto Medića, nije završio pogotkom, otišlo je uz samu vratnicu Blaževićeva gola.

Početkom nastavka prvi su zaprijetili gosti. Pogriješio je Elez, Jurendić je dobro pucao, ali domaći vratar Blažević još se jednom istaknuo odličnom intervencijom. Na suprotnoj strani novi gol. Elez je ubacio s lijeve strane, u skoku su bili ozlijeđeni Jefthon i Bačelić-Grgić, lopta se odbija do Zeca koji i deseti put ove sezone matira protivničke vratare. Štimac tada u igru uvodi i Gorana Ljubojevića. Pokazalo se to dobrim rješenjem budući da je upravo Ljubojević u 67. minuti nakon ubačaja s desne strane glavom smanjio na 2:1.

Demantirali ulične priče

Ulične priče još su se jednom pokazalo apsolutno promašenima. Govorilo se kako će Zagreb sigurno slaviti na Šubićevcu, da će umorni Šibenčani bodove prepustiti Zagrebu kojemu gori pod nogama. Ali Modri su demantirali te priče i svojim navijačima podarili 12. prvenstvenu pobjedu i povratak na treće mjesto na tablici.

Vrlo kratko trajala je nada Zagrebaša da mogu doći do drugog gola jer samo tri minute nakon smanjenja vodstva i drugi put Škorića je matirao danas zaista fantastični Stipe Bačelić-Grgić. Zec asistira Baći, a on iz prve, s ruba kaznenog prostora, puca i pogađa za vodstvo svoje momčadi od 3:1.

Mirno i sigurno Šibenčani su susret priveli kraju, a imali su prilika i za još uvjerljiviju pobjedu. Tri je puta prema Škoriću pucao i mladi Antonio Jakoliš, centimetri su mladog domaćeg napadača dijelili od prvoligaškog prvijenca. Prvi gol u šibenskom dresu mogao je zabilježiti i Bloudek u 81. minuti, ali pucao je visoko preko gola. Kraj susreta Zagreb je dočekao s igračem manje jer je u 88. minuti zbog drugog žutog, odnosno crvenog kartona, iz igre morao Marin Oršulić.

Zaslužena pobjeda Šibenika koji je napokon i na domaćem terenu počeo tresti suparničke mreže. Zagreb će bodove za ostanak u ligi morati potražiti negdje drugdje.