1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 10.04.2010, 18:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1.000
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Marin Čavlina (Zagreb), Danijel Janošević (Zagreb)

Nikola Vlahović • subota, 10.04.2010.

U 24. kolu domaćeg prvenstva, na stadionu Branko Čavlović - Čavlek, pred 1.000 gledatelja Karlovac je dočekao Varteks. Svakoj ekipi pripalo je po jedno poluvrijeme. Nakon prvih 45 minuta gosti su imali prednost od jednog gola, ali u nastavku utakmice Karlovac se vratio u igru te je utakmica završila bez pobjednika, 1:1.

Andrea Ottochian
16'

Ivan Parazajder
46'

Haris Redžepi
69'
Samir Toplak

Pogled na ljestvicu jasno je sugerirao da je Karlovac izraziti favorit protiv Varteksa, međutim, Varaždinci su hrabro krenuli u utakmicu. Radi ozljeda trener Karlovca Igor Pamić nije mogao računati na Vukmana, Pilipovića i Novinića, tri važna igrača iz prve postave. Premda je za današnji susret od prve minute bio najavljen mladi Andrea Ottochian, ostao je na klupi, a Pamić je umjesto ozlijeđenih na teren poslao Lajtmana, Kovačevića, a u vrh napada gurnuo je Niku Tokića.

Nakon početnih desetak minuta Karlovac je imao inicijativu na terenu, međutim, gosti su prijetili iz kontre. U 13. minuti Varteks je došao u vodstvo nakon pogreške Parackog. Veznjaku Karlovca loptu je na sredini terena oduzeo Mumlek, odlično proigrao Tkalčića, koji izlazi sam pred Sunaru i zabija za vodstvo Krojača. To je prvi gol kojeg su Karlovčani primili iz igre u proljetnom dijelu prvenstva.

Domaći trener morao je već u 16. minuti napraviti prvu zamjenu. Ozlijeđeni Jerneić napustio je igru, a njegovo mjesto na terenu zauzeo je Andrea Ottochian. Karlovčani su bili blizu izjednačenja u 32. minuti. Barić je dobro nabacio s desne strane, a pred golom Drevena dobro skače Štefančić, međutim, njegov udarac glavom odlazi pored desne vratnice. Tri minute nakon toga dobru akciju odigrali su Ottochian i Zvonko Pamić, ali akciju je lošim udarcem završio Paracki.

Pred kraj prvog poluvremena Karlovac je pritisnuo Varteks, međutim, na odmor se otišlo s prednošću Varaždinaca. Varteks je vrlo hrabro ušao u utakmicu i opasnim kontrama stalno prijetio, što im se isplatilo u 13. minuti kada su došli u vodstvo. Vezni red Karlovca dosta se mučio da dođe do izjednačenja, ali nakon prvih 45 minuta imali su gol minusa. Na početku drugog poluvremena Igor Pamić morao je napraviti i drugu zamjenu. Zbog ozljede je iz igre izašao vratar Sunara, a na vrata Karlovca stao je Ivan Parazajder.

Domaćini su dobro krenuli u nastavak utakmice što im se isplatilo u 52. minuti, kada su došli do izjednačenja. Akciju je s desne strane započeo Ottochian, lopta dolazi do Tokića koji šalje loptu u lijevu stranu gostujućeg gola. U 56. minuti Parazajder je dobro reagirao obranivši udarac Glavice, a domaći navijači nagradili su ga pljeskom. Domaćini su pritisnuli goste, a Paracki je propustio dvije prilike za vodstvo Karlovca. Mumlek je okušao svoj udarac iz daljine u 64. minuti, ali njegov pokušaj odlazi pored gola.

Svoju treću zamjenu Pamić je napravio u 69. minuti. Na teren je utrčao Haris Redžepi, a na odmor je otišao Matija Štefančić. Novu dobru priliku Karlovac je imao u 73. minuti, ubacio je Paracki, a udarac Tokića u posljednji trenutak blokira Dino Škvorc. Karlovac je pokušao doći i do drugog pogotka, međutim, nije došlo do promjene rezultata. Pri kraju utakmice gosti su imali dobru priliku, ali Balajić glavom puca neprecizno. U sudačkoj nadoknadi u dobroj prilici našao se Bunoza, ali Dreven brani njegov udarac.

Varteksu je pripalo prvo poluvrijeme, dok je Karlovac više pokazao u drugom poluvremenu, te je neodlučen rezultat najpravedniji ishod.