Twente slomio Heerenveen

Vedran Babić • subota, 10.04.2010.

Dugo su odolijevali gosti iz Heerenveena, no ipak su s dva primljena pogotka u posljednjih 20 minuta ostali praznih ruku kod vodećeg Twentea koji se ovom pobjedom još više približio podizanju pobjedničkog pehara na kraju sezone.

Iz kola u kolo sve je teže povjerovati da Twente neće osvojiti prvi naslov prvaka Nizozemske u svojoj povijesti. Večeras su nogometaši Stevea McClarena s 2:0 apsolvirali i Heerenveen odvojivši se opet na sedam bodova ispred Ajaxa i osam ispred PSV-a.

Gosti su bod držali punih 70 minuta, no onda je na scenu stupio Cheikh Tiote i napokon zatresao mrežu Heerenveena za toliko željeno vodstvo Twentea. Pobjedu je u samoj završnici, u 90. minuti, potvrdio Luuk de Jong i sada je golemi pritisak ponovno na leđima Ajaxa i PSV-a, koji u nedjelju dočekuju Venlo, odnosno Feyenoord.

Vezane vijesti

U ostalim susretima AZ je zaustavljen na gostovanju u Nijmegenu (0:0), a do domaćih pobjeda stigli su fenjeraš Waalwijk te NAC. Sparta našeg Darka Bodula odigrala je 1:1 protiv Heraclesa i nalazi se samo dva boda u "sigurnoj" zoni. Bodul je odigrao cijelo drugo poluvrijeme.