Paris Saint-Germain 3:1 Bordeaux
Bordeaux

Bordeaux grogiran

Maja Giljanović • subota, 10.04.2010.

Bordeaux je od posljednjih pet izgubio i četvrtu utakmicu s tim da je ta jedna protiv Lyona doslovce kao nijedna jer im nije donijela polufinale Lige prvaka. Žirondinci nisu nadoknadili 1:3 iz Lyona, izgubili su finale Liga-kupa, u Le Championnatu su poklekli na Chaban-Delmasu protiv Nancyja, a u 32. kolu skalp im je skinuo PSG. Parižanima je posao umnogome olakšao Ulrich Rame koji je ostavio momčad na cjedilu kad je u 31. minuti zaradio isključenje.

Eliminirani iz Lige prvaka i pokisli nakon što su prokockali svu prednost i u Le Championnatu skliznuli na peto mjesto Žirondinci su večeras izgubili i u Parizu. Bordeaux je u 32. kolu na Parku prinčeva nakon 1:3 u finalu Lige-kupa protiv Marseillea, 1:2 u Le Championnatu protiv Nancyja i ukupno 2:3 protiv Lyona u Ligi prvaka doživio i četvrti udarac uzastopce.

Ulrich Rame je dobio priliku na golu zbog ozljede Carrassoa i prvih pola sata bio je najbolji igrač Bordeauxa. Skinuo je 38-godišnji veteran odlično udarce Erdinga u 7. i 22. minuti, ali u 31. minuti upornost Turčina se isplatila. 23-godišnjak je iskoristio jedno krivo dodavanje Cianija i okomito krenuo prema golu, a Rame je u pokušaju da spasi što se spasiti da napravio najgore moguće.

Igrao je rukom van šesnaesterca i sucu nije preostalo drugo nego mu pokazati put u svlačionicu. Blanc je iz igre povukao Gouffrana, a priliku na golu prvaka dobio je 19-godišnji Aboulaye Keita. Tinejdžer još nije ni shvatio da debitira u Le Championnatu, a tri minute poslije je vadio loptu iz mreže. Udarac Armanda blago je skrenuo Wendel, lopta je prevarila Keitu i 40.000 Parižana je eruptiralo.

Keita je talent pokazao u 41. minuti kad je projektil Giulyja zadnjim naporom skrenuo u prečku i u 50. na udarac glavom Hoaraua, ali dobar dojam je uprskao u 75. minuti lošim ispucavanjem koje je prihvatio Erding i svojim 13. ovogodišnjim golom podebljao prednost.

Bordeaux je u život vratio Sane u 80. minuti, ali pet minuta poslije prvog gola 23-godišnjaka u Le Championnatu Hoarau je zapečatio sudbinu Žirondinaca i savršeno se uigrao četiri dana prije polufinala Kupa protiv Quevillyja. Bordeaux je peti i sva sreća da imaju utakmicu manje i od Lyona i Auxerrea, a Marseille, koji je i sam odigrao 30 utakmica, osvojio je tri boda više.