Četiri gola Athletica, remi Deportiva

Nikola Vlahović • nedjelja, 11.04.2010.

Nakon El Clasica i subotnjih uzbuđenja u Primeri, danas je nastavljeno 31. kolo španjolskog nogometnog prvenstva. Athletic Bilbao na svom je terenu uvjerljivo svladao Almeriju, dok je do nova tri boda došla i Osasuna. Deportivo je još jednom razočarao svoje navijače odigravši 1:1 s Racingom.

Athletic Bilbao bolje je ušao u utakmicu i nakon dvije propuštene prilike došao je u vodstvo u 13. minuti. Loptu iza leđa Diega Alvesa, poslao je veznjak Athletica Javi Martinez. Domaćini su potpuna nadigrali goste u prvih pola sata, što je rezultiralo i drugim golom u mreži Almerije. Drugi gol za Athletico u 32. minuti postigao je Igor Gabilondo. U 37. minuti, domaćini su mogli riješiti utakmicu, međutim, najstrožu kaznu nije realizirao Fernando Llorente.

Samo dvije minute u nastavku bile su dovoljne Athleticu da postigne dva gola. Prvo je u 49. minuti, svojim drugom pogotkom na utakmici, rezultat na 3:0 povećao Javi Martinez, da bi samo dvije minute nakon njega, gostujuću mrežu pogodio i Llorente i tako postavio visokih 4:0. Nakon što su primili četiri pogotka zaprijetili su i gosti. Najprije je u 59. minuti pokušao Soriano, a nakon njega i Piatti, ali nije došlo do promijene rezultata. Gosti su uspjeli doći do počasnog pogotka u 71. minuti, kada je gol Iraizoza pogodio Piatti, veznjaku Almerije to je peti gol u sezoni.

U želji da i dalje ostane u igri za Europu, Deportivu se bodovi protiv Racinga bili neophodni. Domaćini su dobro otvorili utakmicu i već u trećoj minuti došli u vodstvo. Mrežu gostiju pogodio je Riki. Deportivo je bio blizu povećanja svoje prednosti u 25. minuti, ponovno je pucao Riki, ali ovog puta pogađa vratnicu. Nakon prvih 45 minuta, gledatelji su na stadionu Riazor vidjeli vrlo izjednačenu utakmicu. Zahvaljujući pogotku iz treće minute, na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

Priliku za poravnanje rezultata gosti su imali u 62. minuti, pucao je Pedro Munitis, ali njegov udarac otišao je izvan okvira gola. Pet minuta nakon njega udarac je isprobao Ivan Perez, međutim, vratar Racinga Coltori, brani njegov pokušaj. Pet minuta prije kraja utakmice gosti su izjednačili. Mrežu Deportiva glavom je pogodio Toni Moral. Domaćini nisu uspjeli izdržati do kraja, te su tako "prokockali" dva važna boda. Ovo je već šesta utakmica Deportiva u kojoj nisu uspjeli doći do punog plijena.

Zaragoza nešeg Marka Babića, doživjela je šok odmah na otvaranju utakmice. Naime, odmah u prvoj minuti Osasuna je povela. Na asistenciju Sergia gostujući gol pogodio je Carlos Aranda. Igrači Zaragoze pokušali su što prije izjednačiti, međutim, nisu iskoristili par prilika. Minutu prije kraja prvog poluvremena Osasuna je mogla povećati vodstvo, ali udarac Arande uspio je obraniti gostujući vratar Roberto. Na odmor se otišlo s prednošću domaćina, a gledatelji su na stadionu Reyno de Navarra, vidjeli prilično izjednačenu utakmicu u prvom dijelu.

U ravnopravnoj utakmici prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Juanfran, ali njegov udarac brani vratar Zaragoze. Gosti su zaprijetili u 62. minuti, pucao je Gabi, ali vratar Ricardo bio je na pravom mjestu. Petnaestak minuta prije kraja utakmice u prilici se našao Javier Camunas, ali njegov udarac blokirao je netko od gostujućih igrača. Zadnjih pet minuta utakmice domaćini su odigrali s igračem manje jer je crveni karton dobio Rúper. U sudačkoj nadoknadi Osasuna je povećala vodstvo zahvaljujući pogotku Vadozca. Bivši hrvatski reprezentativac Marko Babić, nije ulazio u igru, te je još jednu utakmicu svoje momčadi odgledao s klupe.