1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 14.04.2010, 18:00 h, Stadion Maksimir, gledatelja: 100
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Hrvoje Barišić (Osijek)

Borna Rupnik • srijeda, 14.04.2010.

Međimurje je nakon Dinama i Intera postala tek treća momčad koja je svladala Lokomotivu na domaćem terenu, zahvaljujući vrlo dobroj predstavi i pogocima Bojana Golubovića te Cicera Lime...

Tomislav Puljić
46'
Zoran Lesjak
64'
10
Ivica Žuljević
79'

Tomislav Ivković

U vjerojatno najlošijem ovosezonskom izdanju, Lokomotiva je na svom terenu poražena od Međimurja 3:1. Čakovčani su sjajno reagirali nakon teškog domaćeg poraza od Rijeke i osvojili tri vrijedna boda u borbi za opstanak u ligi.

A počelo je odlično za Lokomotivu. Udarac iz kuta izazvao je malu pomutnju u obrani Međimurja, a nakon obrane Danijela Mađarića situaciju je pokušao raščistiti Jesus Amauri. Međutim, pogodio je Leonarda Mesarića, a branič domaćeg sastava tako je upisao svoj prvi prvenstveni pogodak. Nažalost po Lokomotivu, to je uglavnom bilo sve dobro što su napravili u prvom poluvremenu.

Lingvist Ivković

Tomislav Ivković svojim se Brazilcima u momčadi obraćao na portugalskom jeziku. "Tako brže upijaju moje upute", objasnio je novi trener Međimurja.

Čakovčani su se brzo pribrali, a u festivalu pogrešaka i netočnih dodavanja snašli su se znatno bolje od Lokomotive. Simpatizeri crveno-crnih za glavu su se uhvatili već u 14. minuti, kada je Eliomar lošim primanjem lopte upropastio protunapad u kojem je Međimurje imalo tri (!) igrača viška, a udarac Marija Darmopila u sljedećem napadu prošao je zamalo pored gola.

Do zasluženog izjednačenja Međimurje je stiglo u 21. minuti, kada Mario Grgić ulazi u kazneni prostor i puca s lijeve strane, pogađa suprotnu vratnicu, a tamo je miran Bojan Golubović. Time je međimurski napadač zaokružio svoj ovosezonski učinak na deset pogodaka, a sljedeći je zabio samo četiri minute poslije.

Udarac Cicera Lime obranio je Ivan Kelava, a Lokomotivina obrana mirno je promatrala kako Golubović prima loptu, poigrava se s njom u Kelavinom petercu i spretno prebacuje Lokomotivinog čuvara mreže za 2:1. Tako su nogometaši Tomislava Ivkovića na najbolji način iskoristili slabo postavljanje Lokomotive i kombinatornom igrom koristili prostor koji su im ostavljali plavo-bijeli stojeći predaleko od svojih suparnika.

Do odmora je Lokomotiva uglavnom pokušavala dugim loptama Mateja Bagarića, koji je jedini imao solidnu priliku za poravnanje, ali bilo je to sve prilično bezuspješno. Čakovčani su strpljivo čekali kraj poluvremena i čvrstim postavljanjem razgrađivali sve napade domaćih.

Očekivano, Lokomotiva je u nastavku preuzela inicijativu, ali ti su napadi u velikoj većini slučajeva bili jalovi. Momčad Međimurja se usredotočila na protunapade i potpuno pogodila s tom taktikom. Bili su puno bliže trećem golu nego Lokomotiva izjednačenju, a prvo ime nastavka također je bio Bojan Golubović.

U 53. minuti namjestio je stopostotnu šansu Eliomaru, koji s manje od deset metara puca preko gola, a nakon bombe Nikole Melnjaka sredinom poluvremena Golubović je prvu veliku priliku za hat-trick imao 15 minuta prije kraja, kada je pokupio još jedan odbijanac i neprecizno naciljao Kelavine rašlje. A četiri minute prije isteka vremena povratnu je loptu Ivice Žuljevića samo trebalo pogurnuti u praznu mrežu, no Goluboviću to nije pošlo za rukom, odnosno nogom.

Ipak, Međimurje nije kažnjeno. Lokomotiva je stvorila tek dvije-tri poluprilike nakon nabacivanja, očajnički tražila i jedanaesterac, ali je susret u sudačkoj nadoknadi bijegom po desnoj strani i točnim udarcem u bliži kut zaključio Cicero Lima, potvrdivši zasluženo slavlje gostiju.