1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 14.04.2010, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 800
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Petar Gabrilo (Split), Goran Perica (Šibenik)

Pobjeda Zagreba u ljepotici

Mihaela Bradovski • srijeda, 14.04.2010.

Odlična utakmica odigrana je u Kranjčevićevoj gdje je Zagreb ugostio Karlovčane. Obje momčadi nastupile su oslabljene, ali su prikazale vrlo dobar nogomet u kojem su profitirali domaćini i u završnici odnijeli pobjedu 4:2...

Stjepan Babić
62'
25
Sven Dedić
67'
7
Josip Jurendić
88'

Enes Novinić
46'

Haris Redžepi
46'

Mahir Iftić
85'
Igor Pamić

Uoči susreta Zagreba i Karlovca oba su trenera imala velikih problema sa sastavljanjem postave, Pjesnicima je u rubrici nedostaju stajalo čak devet imena, a tek su Jugovića uspjeli osposobiti za nastup. Najveće je iznenađenje međutim bio povratak Skendera na domaća vrata. Gosti su pak startali pokrpani na lijevoj strani obrane, od kud su tokom većinu susreta i prijetile najveće opasnosti.

Prvi su se sramežljivo poluprilikom javili "bijeli", s desne je strane ubacio Celjak, obrana Karlovca pravovremeno je blokirala Ljubojevića. Igrala se sedma minuta. Već u idućoj šok za domaće. Duga akcija urodila je plodom, a najzaslužniji za nju su sveprisutni Pamić, Lajtman i strijelac Niko Tokić. Pamić je pokušao i u 12. minuti, vratar Zagreba loptu je uspio boksanjem poslati izvan granica terena.

U 14. i 15. minuti u kaznenom prostoru Karlovčana ordinirali su Vugrinec, odnosno Ljubojević, no Sunara je u obje situacije na mjestu. Vratara Pjesnika umalo je u 17. minuti iznenadio Štefančić, lopta je nakon udarca iz prilične daljine otišla malo iznad gola. Skender je uz manje poteškoće zaustavio novu priliku kapetana gostiju. Ljubojević je na drugoj strani pokušao zaprijetiti u 23. minuti no na loptu Abdurahimija nije stigao uklizati.

Zagrebove dvije minute stigle su nakon pola sata igre. Izjednačenje pa potom i prednost režirali su Vugrinec i Ljubojević. U 30. minuti Zagrebov je najbolji strijelac šutirao iz daljine, lopta je pogodila gredu i odbila se ravno u noge zimskom pojačanja. Ljubojević je samo minutu kasnije, udarcem glavom postigao svoj peti pogodak za "bijele".

Do kraja prvog dijela udarci Bunoze i Karabatića nisu pronašli put do Skenderove mreže, a ništa bolje nije prošao niti Ljubojević dvije minute prije kraja. Sunara je odbio loptu, no na drugoj strani nije bilo nikoga tko bi loptu pospremio u okvir.

U nastavak su Karlovčani ušli s dva svježa igrača, a prvu je priliku zapucao Tokić. U tim je početnim minutama drugog dijela sastav Igora Pamića domaće pritisnuo na vlastitu polovicu no bez konkretnosti. U 55. minuti u lijepoj je prilici bio Abdurahimi, no izigrao je sam sebe nakon ulaska u kazneni prostor. Pritisak je urodio plodom u 60. minuti kada je Pamić izveo jedan od brojnih današnjih prekida, a u gužvi je najspretniji bio Paracki.

Samo dvije minute kasnije novi izgledan udarac upisao je Ljubojević, s desne je strane ubacio Celjak, a Sunara fenomenalno sačuvao svoja vrata. U 65. minuti Ljubojević je ponovno tukao glavom na ubačaj Vugrinca, samo korner za Pjesnike. Nastavio je Zagreb pucati po golu, u idućoj se akciji na udarac odvažio Abdurahimi, no bezopasno po Sunaru i rezultat.

Nakon 70. minute utakmica je ušla u mirniji period, a prekinuo je je Tokić, odnosno pravovremena intervencija Skendera. Na drugoj strani duplim pasom pokušali su Parlov i Dedić. Korner u nastavku akcije donio je gužvu u kaznenom prostoru no bez opasnosti po Sunaru. U 84. minuti "bijeli" su stigli do trećeg pogotka, po desnoj je strani lijepo probio Dedić, poslao loptu na drugu stativu, a mirno je u mrežu poslao Abdurahimi. Već u idućoj minuti 4:1, Vugrinec je na najbolji mogući način završio kontru svoje momčadi.

Važna pobjeda za Zagreb kojem je svaki bod bitan u borbi za ostanak dok će Karlovčani bodove u borbi za Europu morati potražiti negdje drugdje.

• Pravi Purger14.04.2010. u 20:51
    Vrlo potrebni bodovi za Zagreb,nastavak odlične domaće serije.
    Pravi Purger
  • Obrisan korisnik14.04.2010. u 20:42
    jesi bio na tekmi?
  • Obrisan korisnik14.04.2010. u 20:07
    koja komedija, karlovac prima gol svaku drugu utakmicu a danas četiri komada od strašnog zagreba