1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 14.04.2010, 18:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 1.000

Marin Pintur • srijeda, 14.04.2010.

Rijeka je na svojoj Kantridi uspjela doći do druge uzastopne pobjede u prvenstvu. Teže od očekivanog jer su posljednjeplasirani gosti držali remi sve do 82. minute. Riječane može veseliti podatak da su u dvije utakmice postigli čak devet pogodaka. Danas su junaci pobjede bili Đalović i Štrok...

Tisuću gledatelja na riječkoj Kantridi je u samom početku dvoboja vidjelo po jednu priliku na svakoj strani. Prvo je za goste u 7. minuti zaprijetio trostruki strijelac iz prošlog kola Ante Pokrajčić, da bi samo dvije minute kasnije na suprotnoj strani u prigodi bio Štrok. U obje situacije uspješniji su bili čuvari mreže.

Rijeka je do prvog vodstva stigla u 21. minuti. Branič gostiju Bljaić je igrao rukom u svome kaznenom prostoru što je sudac Šimčić okarakterizirao kao kazneni udarac. Radomir Đalović je bio siguran s bijele točke i doveo svoju momčad u vodstvo. Desetak minuta kasnije Croatia dolazi do izjednačenja, ponajviše zahvaljujući pogrešci riječke obrane koju je iskoristio Guja i poravnao rezultat.

Domaćin je bio bolji protivnik tijekom prvog poluvremena, međutim prilike su propustili Budicin i Štrok. Ipak, Hrvoje Štrok se pobrinuo da Rijeka na odmor ode s prednosti. Nakon lijepe kombinacije s Đalovićem, veznjak Rijeke, koji je nedavno proslavio stoti nastup u bijelom dresu, iz blizine je preciznim udarcem postavio rezultat od 2:1.

Početak drugog dijela je bio sličan kao i početak prvog, s po jednom prilikom na svakoj strani. U 64. minuti šok za Rijekine navijače, gosti su ponovo došli do izjednačenja. Matias Zubak je ostao sam u kaznenom prostoru domaćih i zatresao mrežu Velimira Radmana.

Nakon tog zgoditka, izabranici Nenada Gračana ubacuju u višu brzinu i stvaraju mnogobrojne prilike do kraja utakmice. Nakon što su Budicin, Landeka i Gerc svoje izgledne situacije propustili, za pobjedu su se pobrinuli danas raspoloženi Đalović i Štrok. Crnogorski je reprezentativac u 82. minuti postigao svoj sedmi pogodak u sezoni na asistenciju Lazarevskog, dok je Štrok u 88. minuti postavio konačan rezultat.