1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 14.04.2010, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 500
Suci: Sudac:Vlado Svilokos(Sisak) Pomoćnici:Borut Križarić (Čakovec) Tomislav Hudika(Varaždin)

Mario Lešković • srijeda, 14.04.2010.

Ne pomaže niti promjena trenera. Teško je govoriti o nekoj dobroj igri kada se uvjerljivo izgubi, ali Inter je barem u počenim minutama izgledao kao momčad. Od vodstva Osijeka iz kaznenog udarca na terenu je postojala samo jedna momčad, ona gostujuća...

Ante Batarelo
54'
9
Bernard Gulić
54'
13
Mario Grgurović
60'
Tomislav Steinbrückner

Inter je sve bliži dnu ljestvice. Dosad su ih mazili rezultati direktnih konkurentata za ispadanje, ali od danas Inter je sve bliži dnu, preskočili ih Međimurci, a Istra 1961 i Zagreb su korak do.Slijedi gostovanje u Zadru, a tamo Inter nikad nije dobro prolazio.

U početnih 20-ak minuta Inter je bio življa momčad na terenu iako bez izrazitih prilika za pogodak. Najviše su igrali po desnoj strani gdje je bio Suarez, ali kada bi stigli na 20-ak metara od gola nisu znali što bi s loptom.

Sve do 34. minute se još i činilo da bi Inter danas mogao možda do boda, ali jedan dvojbeni duel Jugovića i Yankepa sudac Svilokos procijenio je kao kazneni udarac za Osijek. Siguran je bio Miličević iako je Delač pročitao stranu, ali udarac je bio prejak.

Nakon toga ne terenu postoji samo Osijek. U "žute" se uvukla malodušnost i nesigurnost pa je i najjednostavnija predaja lopte nemoguća misija.

U nastavku Osijek od prvog trenutka zna što hoće. Brzom izmjenom mjesta i igrom na maksimalno dva dodira nisu dopustili Interu da dođe do lopte i bez problema je čuvali u svom posjedu. U 51. minuti nakon još jedne greške Yankepa loptu uzima Pavličić i gura u gol šansu Barišića koji ulazi u kazneni prostor i plasira loptu u Delačev dalji kut.

Trener Intera Lončarević izmjenama je pokušao nešto promijeniti, ali danas nije bilo raspoloženog igrača u redovima "žutih". Kao da su nakon drugog pogotka jedva čekali kraj susreta. Pokušavali su najviše nakon udaraca iz kuta, ali nisu to bili opasni pokušaji po vratara Karduma.

Točku na i u 87. minuti stavlja Vida nakon kornera Miličevića gdje je bio najviši u skoku. Bila je tokom cijelog susreta vidljiva nervoza kod Vide kojeg su gledali inozemni skauti, a njegovi suigrači kao da nisu htjeli da se proda i omogući njima plaće.